Gündem Haberleri

  AKUT, kayıp dağcıyı arama çalışmalarını bitirdi

  AA
  27.08.2012 - 09:43 | Son Güncelleme:

  AKUT Arama Kurtarma Derneği, Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesindeki Valla Kanyonu'nda kaybolan dağcı Anıl Bakar için sürdürdüğü arama kurtarma çalışmalarını sonlandırdı.

  AKUT Arama Kurtarma Derneği'nden yapılan açıklamada, ekiplerin 21 Ağustos'ta saat 19.00 itibariyle yola çıktığı, İstanbul, Kocaeli ve Marmaris Ekipleri'nden oluşan 14 kişilik kurtarma ekibinin Kastamonu Valla Kanyonu'na hareket ettikleri belirtildi.

  7 kişilik bir ekibin arama çalışmalarını gerçekleştirmek için kanyona giriş yaparken 7 kişilik yedek ekibin de gerekli durumlarda destek vermek için kanyonun çıkış noktasından içeri doğru hareket ettiği ifade edilen açıklamada, “Kanyon içinde kaza yerine ulaşılmış, yapılan çalışmalarla kazazedenin kanyon içinde sifon olarak tabir edilen sert bir akıntı ile ortadan kaybolduğu belirlenmiştir. Yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen kazazede hakkında herhangi bir ize rastlanmadı, olay yerinden kanyon çıkışına kadar olan tüm alan aranarak arama kurtarma operasyonu 24 Ağustos 2012 Cuma saat 11.15'de sonlandırıldı. Ekiplerimiz, 24 Ağustos 2012 Cuma saat 18.00'de aile yakınları ve yetkililerle görüşmelerini tamamlayarak bölgelerine dönüş yaptı” denildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı