Gündem Haberleri

  Aktütün gazisi şehit arkadaşının baba evinde

  Canan ALTINTAŞ- Bayram BULUT/DİYARBAKIR, (DHA)
  17.10.2008 - 15:16 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde 3 Ekim'deki 17 askerin şehit düştüğü Aktütün Karakolu'na terörist saldırısında yaralanan 21 askerden Jandarma Er Vahdettin Karacadağ, tedavisinin ardından geldiği memleketi Diyarbakır’da çiçek ve alkışlarla karşılandı. Gazi Karacadağ, kendisini karşılamaya gelen saldırıda şehit düşen çocukluk arkadaşı Hakkı Aran'ın babası Mehmet Aran'a ‘babam’ diye sarıldı.

  Aktütün Jandarma Sınır Karakolu’na terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıda yaralanan Diyarbakırlı er Vahdettin Karacadağ, Ankara GATA’da tedavisinin tamamlanmasının ardından bugün THY’ye ait tarifeli uçakla memleketi Diyarbakır’a geldi. Karacadağ’ı karşılamaya gelenler arasında Aktütün saldırısında şehit olan Diyarbakırlı Hakkı Aran’ın babası Mehmet Aran da yer aldı. Uçak beklenirken Aran'ı, Vahdettin Karacadağ’ın babası Hamza Karacadağ teselli etmeye çalıştı.

  ‘HEPİMİZ GAZİYİZ’

  Havaalanında VIP salonundan fazla yorulmasın diye tekerlekli sandalyeyle çıkan er Karacadağ’ı, alkış ve çiçeklerle karşılayan yaklaşık 400 kişi ‘Kahraman gazimiz evine hoşgeldin’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Hepimiz Mehmetiz vatanı böldürmeyiz’ dövizleri açtı. Karşılamaya gelenlerin araçlarına Türk Bayrakları astıkları ve plakalıklarının ön kısmına ‘hepimiz’ arka kısmını ise ‘gaziyiz’ yazdıkları görüldü.

  Aktütün saldırısında çocukluk arkadaşı Hakkı Aran’ın şehit olduğunu söyleyen Vahdettin Karacadağ, babası Mehmet Aran’a ‘babam’ diye sarıldı. Bütün şehit ailerine başsağlığı dileyen Vahdettin Karacadağ, “Gazi olmakla gurur duyuyorum. Bu duyguyı yaşamak çok güzel, şehit ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.

  TERHİSİNE 1.5 AY KALDI

  Terhisine 1.5 ay kaldığı belirtilen Karacadağ, gazetecilerin sorusu üzerine şehit arkadaşı Hakkı Aran'ın babasının öz babası gibi olduğunu belirterek, “Mehmet amca Hakkı Aran’ın babası, benim babam gibi. Hiç merak etmesinler, biz sağ oldukça onlar rahat uyuyorlar” dedi. Er Karacadağ, Türk Bayrakları ile donatılmış yaklaşık 50 araçlık konvoyla ailesiyle birlikte çiftçilik yaptığı Çınar İlçesi Bayırkonak Köyü’ndeki evine götürüldü.

  VATANIMIZ BİRDİR İKİ OLMAZ


  Aktütün gazisi Vahdettin Karacadağ’ın babası Hamza Karacadağ, oğlunun kanlı baskından gazi olarak kurtulmasından onur duyduğunu söyledi. Hamza Karacadağ, şöyle konuştu:
  “Bu mertebede olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Gazi babası olduğum için çok mutluyum, oğlumun yaralı kurtulduğunu bir gün sonra GATA’tan bildirdiler. Şehit ailelerine başsağlığı diliyorum, sabır diliyorum. İntikamları inşallah alındı. Bunu herkes iyi bilsin devletimiz birdir. Şanlı bayrağımız birdir. Vatanamız birdir, iki olmaz. Herkes bilsin dağdan insinler, herkes evine dönsün adalete teslim olsun.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı