Gündem Haberleri

  Aktütün gazisi konuştu

  A.A
  12.10.2008 - 17:17 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na teröristlerin saldırısında yaralanan Jandarma Er Okan Özalp, “teröristler genelde bizim sayımızı az buldukları sırada saldırıyorlardı.

  Bütün saldırılarda teröristleri savurmayı başardık” dedi.

  Saldırıda sol koluna şarapnel parçası isabet etmesi sonucu yaralanan ve bir süredir Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tedavi gören er Okan Özalp, geldiği Adıyaman'da yakınları tarafından evinin önünde göz yaşları içinde karşılandı, Özalp için kurban kesildi.

  Özalp ailesi ve yakınlarıyla hasret giderdikten sonra yaptığı açıklamada, silah arkadaşlarıyla birlikte vatanı korumak için sonuna kadar mücadele ettiklerini söyledi.

  Böyle saldırılara daha önce de maruz kaldıklarını ifade eden Özalp, “Genelde bizim sayımızı az buldukları sırada saldırıyorlardı. Bütün saldırılarda teröristleri savurmayı başardık. Gürkan Vadisi dahil olmak üzere bütün çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlere gereken yapıldı. Ben şehit olan silah arkadaşlarımı görmedim. Hepsi diğer mevzideydiler. Benim bulunduğum mevzide şehit vermedik” dedi.

  Okan Özalp'in babası Faik Özalp ise büyük bir gurur ve sevinç yaşadıklarını belirterek, “Ne mutlu bana ki benim oğlum o çatışmada gazi olmuştur. Ülkemizi bölmeye çalışanlarla mücadele etmiştir. Çatışmada şehit düşen
  askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

  Besni Kaymakamı Hulusi Şahin de Okan'ın kahramanlığını vatan toprağını savunarak gösterdiğini belirterek, şöyle konuştu:
  “Allah'a şükürler olsun ki onu gayet sağlıklı olarak bize ve ailesine bağışladı. Bu memleket ve topraklar hiçbir zaman yad ellere ve eşkıyaya teslim edilmeyecek. Gerektiğinde kan vereceğiz, can vereceğiz ama asla teslim etmeyeceğiz. Bunun canlı kanıtı Okan'dır. Kendisine hoş geldin diyorum.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı