Gündem Haberleri

  Aktütün gazisi ana kucağında

  Suat SÖĞÜT/KUMLUCA (Antalya), (DHA)
  11.10.2008 - 13:33 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na PKK'lı teröristlerin düzenlediği 17 askerin şehit olduğu hain saldırıda sol kol ve bacağından yaralanan Jandarma Piyade Er Veysel Kızılay, tedavisinin tamamlanmasının ardından, Antalya'nın Kumluca İlçesi'ndeki baba evine geldi. Kızılay ailesinin evinde bayram yerine döndü.

  GAZİ BABA EVİNE BÖYLE DÖNDÜ

  Geçen hafta cuma günü Aktütün'de gerçekleşen hain saldırıda sol kol ve bacağından yaralanan Jandarma Piyade Er Veysal Kızılay, Hakkari Askeri Hastanesi'nde tedavisinin ardından taburcu edildi. Dün akşam saatlerinde uçakla Antalya'ya gelen Kızılay'ı, havalimanında akrabaları karşıladı. Sivil yaşamında ailesiyle birlikte seracılık yapan ve önümüzdeki mayıs ayında tersih olacağı belirtilen Kızılay, daha sonra otomobille Kumluca'ya geldi. Kızılay'ı, baba evinin önünde akrabaları ve çevre sakinleri karşıladı.  

  Dualar eşliğinde evine giren Veysel Kızılay'a ailesi ve yakınları sarılarak hasret giderdi. Oğlunun sağ olarak evine dönmesinden çok mutlu olduğunu belirten Abdullah Kızılay, “Oğlum geldi, sevinçliyim. Şehit olan arkadaşlarının ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi. Anne Durkadın Kızılay ise Veysel'in yaralandığını öğrendikten sonra büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek duygularını şöyle dile getirdi:“Şu anda oğluma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehit olan evlatlarımızın annelerine, babalarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Vatan sağ olsun.”


  Çatışma günüyle ilgili konuşmayan Veysel Kızılay ise annesine ve babasına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını, bundan dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek, şehit olan arkadaşlarına üzüldüğünü söyledi. Kızılay, “Sağ salim aileme kavuştum, mutluyum. Ailem de mutlu oldu. İyileştikten sonra geride kalan askerlik süremi başı dik bir şekilde görevimi yaparak tamamlamayı istiyorum. Şehit arkadaşlarımın ailelerine de başsağlığı diliyorum” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı