Gündem Haberleri

  Aktütün’de eğitim başladı

  Behçet DALMAZ/ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA)
  09.10.2008 - 15:09 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Jandarma Sınır Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından yapılan hain saldırının ardından aksayan eğitime bugün başlandı.

  Hakkari Milli Eğitim Müdürü Şevki Aydın, tüm Türkiye’de olduğu gibi 8 Eylül’de bu okulun da eğitime açıldığını, ancak 6 Ekim Pazartesi gününden itibaren eğitimin aksadığını söyledi. Aydın, bunun da öğretmenlerin Yüksekova’da yapılan seminere katılmaları ve köydeki güvenlikten kaynaklandığını açıkladı.
  Bayram tatili sonrası 3 gündür eğitimin yapılamadığı Aktütün Köyü’nde bu sabah saatlerinden itibaren öğrenciler ders başı yaptı. 68 öğrencinin bulunduğu 2 derslikli okulda öğrenciler yeniden ders başı yapmanın mutluluğunu yaşadı.


  Hakkari Milli Eğitim Müdürü Aydın, 2 derslikli Aktütün Köyü İlköğretim Okulu’nda 2 vekil öğretmenin görev yaptığını söyledi. Aydın, geçen hafta sonu tröristlerin silahlı saldırısı nedeniyle eğitimin aksadığını ve 6 Ekim’de ders başı yapılamadığını belirterek şunları söyledi:
  “Bu köyde 2 derslikli bir okul ve öğretmen lojmanı bulunuyor. Bu okulumuz için de 2 öğretmen görevlendirdik. Okulumuzun 6 Ekim'de ders başı yapamamasının nedeni burada görev yapan iki vekil öğretmenimizin Yüksekova’da düzenlenen seminere katılmalarından kaynaklandı. Bir sonraki gün gidememelerinin nedeni de güvenlik oldu. Okulda herhangi bir sıkıntı yok. Okulu da geçen yıl onarmıştık. Okul 25 yıl önce yapılmış. Bu arada, basında çıkan haberlerden sonra da köye Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan bir müfettiş gönderdik. Gerekli incelemeler yapıldı. Her hangi bir sıkıntı yok. Milli Eğitim Bakanlığı’na da konuyla ilgili bilgi verdik.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı