Gündem Haberleri

  Aktaş’ın 3 hedefi

  Hürriyet Haber
  03.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yeni yıl tatili için geldiği İzmir'in Urla İlçesi'nde Hürriyet'e özel açıklama yapan Aktaş, devletin 1999'da temel hedefinin terör, mafya ve irticanın çökertilmesi olduğunu açıkladı. Bakan, şeriat devleti kurma özlemi içindekilerle fiili mücadelenin süreceğini bildirdi. İrtica ile mücadelenin normal ibadetini yapan, İslami kurallar içinde davranışını sürdüren insanlarla hiçbir ilgisinin bulunmadığına dikkat çeken Aktaş, ‘‘Memnuniyetle görüyoruz ki vatandaşlarımızın çoğu meseleyi anladı. İslam dininin hiçbir şekilde istismar edilmemesi konusunda Türk halkının tamamı ittifak içinde. Din ve devlet işleri ayrıdır anlayışı giderek yerleşmektedir’’ dedi.

  YASA UYGULANIR

  Aktaş, Hüseyin Uzun'un gözaltında sorgulanırken İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde ölümüyle ilgili olarak, mülkiye ve polis müfettişlerinin soruşturmaya başladığını belirtti. Uzun'un sorgulamasının tamamının İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından banda kaydedildiğini ve bu 6 bandın mühürlü zarf içinde İçişleri Bakanlığı'na teslim edildiğini belirten Aktaş, bantları açmadan müfettişlere teslim ettiğini söyledi. Aktaş, kendisine ulaşan ilk raporda Adli Tıp incelemelerine dayanarak, Uzun'un cesedinde herhangi bir darp izine rastlanmadığının belirtildiğini, ancak bazı testlerden sonra kesin raporun 15 gün içinde oluşturulacağını kaydetti. Aktaş, ‘‘Şundan herkes emin olsun, yasa ne diyorsa, ben onu yaparım. Adam öldürüldüyse ya da poliste herhangi bir ihmal varsa, bunun mutlaka hesabı sorulur’’ diye konuştu.

  Emniyet Müdürü Özdemir aklandı

  Güvenlikte sağlanan başarıların bazı çıkar çevrelerini rahatsız ettiğini, bazı suçlamalar olabileceğine işaret eden Aktaş, ‘‘İstanbul Emniyet Müdürü'ne yapılan suçlama ortada. Onunla ilgili de ön raporu aldım. Herhangi bir şey yok. Gayriresmi yollardan mal edinme konusu yok. Açıklamayı da önümüzdeki günlerde yapacağız’’ diye konuştu.

  Torununa çok bağlı

  Aktaş'ın torunu Özgü'yü dört yaşına kadar eşi Tülay Hanım'la büyüttüklerini belirterek, bağlılığını ifade etti. Özgü de dedesinin boynuna sarılarak, Ankara'ya gitmesini hiç istemediğini söyledi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı