Gündem Haberleri

  Aksu'dan Bahçeli'ye eleştiri

  A.A
  31.07.2009 - 17:20 | Son Güncelleme:

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “demokratik açılımlar” konusundaki açıklamalarını eleştirerek, “Bahçeli'nin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına ölçüsüz saldırılar yapmaktadır” görüşünü savundu.

  Aksu, yaptığı yazılı açıklamada, “MHP lideri Sayın Bahçeli'nin yazılı açıklaması Türk siyasi tarihine düşen kara bir lekedir. Fikirleriyle milletin zihninde yer edinemeyenler, hakaretlerle ve yalanlarla dikkat çekmeye çalışmaktadırlar” ifadesini kulladı.

  Abdulkadir Aksu, açıklamasında şunları kaydetti:
  “Son günlerde aklına geleni değil, ağzına geleni söylemeyi siyaset zanneden Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanına ölçüsüz saldırılar yapmaktadır.
  Milletimizin hassasiyetlerini kendilerine siyasi gıda olarak görüp, milletin sorunlarından beslenen bu zihniyetin maskesi artık düşmüştür ve aziz milletimiz bu duygu sömürüsüne dayalı ilkel üsluba zerre kadar itibar etmemektedir.

  Geçmişte hasbelkader geldikleri, iktidar dönemlerinde bir söyledikleri diğerini tutmayan, sabahlarıyla akşamları birbirine tezat olan, meydanlarda söyledikleri sözlerini tutan değil yutan bir zihniyetten medeni bir yaklaşım beklemek zaten gerçekçi olmazdı.

  Kendi iç çekişmelerini toplumun gözünden kaçırmak için milli meselelerimizi dahi kullanmaktan çekinmemektedirler. Sürekli insanlara korku aşılayarak, sürekli kavga ve nefreti besleyerek vatansever olunamayacağını, Sayın Bahçeli'ye birinin anlatması gerekiyor. Sürekli bu ülkenin Başbakanına hakaret etmekle, ona iftira atmakla, bu milletin gözünde bir yere gelinmez olsa olsa gözden düşülür.

  Ülkemizin en büyük sorunu karşısında siyasi sorumluluğuyla hareket edemeyenler, yüksek gerilim hattı üzerinde var olmaya soyunanlar, sorumsuzluklarını sandıkta görmeye hazır olmalıdırlar. Bilgiyle değil, kaba siyasetle; huzurla değil, gerilimle; sevgiyle değil, nefretle; uzlaşmayla değil, çatışmayla; hareket edenler bizi yıldıramazlar.

  AKP bu ülkenin çimentosudur, birlik ve beraberliğin ve kardeşliğin teminatıdır. Muhalefet yıkım mühendisliği yapmak değildir, muhalefet kuru laf üretmek de değildir.

  Hepimiz biliyoruz ki, Türkiye kendi sorunlarının üstesinden gelebilecek güce sahiptir, AK Parti de bu güce bütün kadrolarıyla inanmaktadır.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı