Gündem Haberleri

  Akşener'in ayrılmasına çok şaşırdım

  Hürriyet Haber
  02.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP'de neden bu kadar çok insan size karşı?

  Bir kere bu kadar büyük bir şey olduğuna inanmak mümkün değil. Bugün il başkanlarımız destek vermek üzere geldiler. Grubumuz da keza aynı durumda. Ama siyaset uzun soluklu bir olay. Siyasette inişler-çıkışlar, kırılmalar olabiliyor. Siyasette herşeyin hem en güzelini, en vefalısını görüyorsunuz, hem de en zorunu ve en kötüsünü de... Liderler bu tip şeylerden geçebiliyorlar. Tabii bizim seçim yenilgimizin çok büyük bir etkisi var. Meral Akşener size en yakın DYP'lilerden biriydi. Sırdaşınızdı. Sizden ayrılabileceği kimsenin aklının ucundan geçmezdi. Niye ayrıldı?

  Ben de bilmiyorum, inanın bilmiyorum. Ben daha çok şaşırdım. Ama bu konuda konuşmak doğru değil. Ben kişiler üzerinde konuşacak konumda değilim. Hepsi bizim arkadaşlarımızdır. Olabiliyor bazen siyasette bu tip şeyler. Önemli olan partinin bundan sonra çok iyi bir biçimde yeniden yapılanmasını sürdürmesidir.

  DYP'deki muhalefet bir yere varabilir mi?

  DYP, Türkiye'nin çok önemli bir partisidir. Muhalefet hareketi kazanmış, kazanmamış önemli değil. Önemli olan DYP'nin nereye gittiğidir. Biz doğruyu arıyoruz. Yanlışlarımızı görüyoruz. DYP'yi yeniden nasıl inşa ederiz, Türkiye'nin yeni yüzyılında DYP'yi hakettiği konuma koyarız. Mesele budur.

  Muhalefet sizi devirebilirler mi?

  Benim devrilip devrilmemem meselesi beni ilgilendirmiyor. Benim meselem DYP'nin meseledir. DYP, çok iyi bir temellendirmeyle yeniden millete maletmek, yeniden iktidara taşımak ve bu ülkenin çimentosu niteliğinde olan bir partiyle milleti rahat ettirmek. Yoksa öbürleri çok ayrıntı olan mesele.

  Genel başkanlığınıza bir tehdit görmüyor musunuz?

  Benim için önemli olan o değil. Çok samimi de söylüyorum. Benim gibi çok mücadele etmiş bir insanın geldiği bu noktada düşündüğüm şeyin farklı olması da mümkün değil.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı