Gündem Haberleri

  Aksaray'da 11 bin 500 şişe kaçak içki ele geçirildi

  Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY, (DHA)
  23.08.2006 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Aksaray İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri tarafından kaçak içki imalathanesine baskın düzenlendi. Baskında 7 bin şişe viski, 2 bin cin ve 2 bin 500 votka ele geçirilirken 1'i Afgan, 4 işçi gözaltına alındı.

  Aksaray’da kaçak içki üretildiği ihbarını alan İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri operasyon düzenledi. Sabah saatlerinde operasyon için harekete geçen ekipler Toptancılar Hali 8’inci Blok 29 numaralı depoya baskın yaptı.

  Yapılan baskında 7 bin şişe viski, 2 bin şişe cin ve 2 bin 500 votka ele geçirildi. Doldurulmamış 5 bin boş şişe ve içki yapımında kullanılan 3 tona yakın tekir su bulundu.

  Diğer taraftan imalathanede 30 YTL yevmiye ile çalışan işçiler 26 yaşındaki Mehmet Budak, 55 yaşındaki Muzaffer Yılmaz ile Ali Yalçın, ve Afgan Hasan Rızai gözaltına alındı. İmalathanenin sahipleri İpek İpek, Ayhan İpek ve Mustafa İpek’in bulunması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirdi. İmal edilen kaçak içkilerin Antalya’daki turistik tesislere satıldığı öne sürüldü. Jandarma ekipleri soruşturmayı sürdürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı