GeriGündem Akrabaya tecavüze 14 yıl hapis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akrabaya tecavüze 14 yıl hapis

Samsun'da akrabasının kızını alıkoyup tecavüz ettiği öne sürülen 4 çocuk babası sanığın, daha önce aldığı 19 yıl 1 aylık cezası Yargıtay'ın bozma kararı üzerine 14 yıl 8 aya indirildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, yaklaşık 4 yıl önce Çatalarmut Mahallesi'nde akrabasının kızı A.K'yi (27) kaçırıp tecavüz ettiği iddia edilen Cengiz Karakoç ile kendisine yardımcı olduğu öne sürülen Kemal Çırak, Meryem Karakoç, Seher Çırak, Mustafa Gürel, Döndü Gürel ve Yaşar Ak, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden yargılandı.

Suçlamayı kabul etmeyen tutuklu sanıklardan Cengiz Karakoç, zorla bir şey yapmadığını öne sürerek, “Herşey kendi isteğiyle oldu. Kendisi beni ayarttı. Benden resmi nikah ve ayrı ev istedi. Olmayınca şikayetçi oldu” şeklinde daha önce verdiği ifadesini tekrarladı.

Cezaevi koşullarının ağır, dışarda bulunan ailesinin mağdur durumda olduğunu belirten Karakoç, “Cezaevinde 10 kişilik koğuşlarda 18 kişi kalıyoruz. Aynı şekilde dışardaki ailem de mağdur durumdalar. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Diğer tutuklu sanık Kemal Çırak ise olayla ilgisinin bulunmadığını iddia ederek, tahliyesini talep etti.

Tutuksuz sanıklar Meryem Karakoç, Seher Çırak, Mustafa Gürel, Döndü Gürel ve Yaşar Ak da beraatlarını istedi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Cengiz Karakoç'u alıkoyma ve tecavüz suçlarından 14 yıl 8
ay, Kemal Çırak'ı bu suçlara yardımda bulunmaktan 9 yıl 5 ay hapse mahkum etti. Tutuksuz sanıklar Meryem Karakoç, Seher Çırak, Mustafa Gürel, Döndü Gürel'i 4 yıl 6'şar ay, Yaşar Ak'ın cezasını ise 1 yıl 6 aya indirdi.

Yaklaşık 4 yıl önce yaşanan olayda tutuklu sanıklardan Cengiz Karakoç, alıkoyma ve tecavüz suçlarından 19 yıl 1 ay, Kemal Çırak, bu suçlara yardımda bulunmaktan 12 yıl 6 ay hapse mahkum edilmiş, mahkeme, tutuksuz sanıklar Meryem Karakoç, Seher Çırak, Mustafa Gürel, Döndü Gürel ve Yaşar Ak'a da 9 yıl 6'şar ay hapis cezası vermişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle