Gündem Haberleri

  Akraba katliamı 6 ölü 6 yaralı

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İki akraba aile, köpeklerinin kapışması yüzünden birbirine girdi. Bıçak, sopa ve pompalının kullanıldığı kavgada ortalık kan gölüne döndü.

  KİLİS'in Musabeyli İlçesi'ne bağlı Ağcakent Köyü'nde, 18 Nisan seçimleri öncesi Ağcakent Köyü'nün muhtarı Ahmet Demir ile kendisine rakip olan ve seçimi kazanan kuzeni Coşkun Demir'in aileleri arasındaki husumet, dün köpeklerinin boğuşması ile alevlendi. Birbirine komşu bağlarda üzüm toplayan iki aile fertleri, köpeklerinin kavgasına bıçak ve sopalarla müdahale edince ortalık karıştı. Kavga çevreden gelenlerin araya girmesiyle sona erdi.

  Pompalıyla bastılar

  Hırsını alamayan eski muhtar Ahmet Demir, akşam yanına kardeşi Ökkeş, Ekrem ve yeğeni Hasan Demir'i alarak, köy muhtarı olan kuzeni Coşkun Demir'in evini bastı. İki kardeş ve yeğen, ellerindeki pompalı tüfeklerle evde oturan Coşkun Demir ve ailesine kurşun yağdırdı. 4 çocuk babası muhtar Coşkun Demir'in (38) yanı sıra, 8 aylık hamile yengesi Hatice (24), amcasının kızı Zöhre (50), kardeşi Serpil (30) ve evde misafir olarak bulunan Harun Şahin (34) olay yerinde, muhtarın kardeşi Mehmet Demir (26) ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

  Bebeğiyle öldü

  Mehmet Demir'in eşi olan ve olay yerinde ölen 1 çocuk annesi Hatice Demir'in karnındaki 8 aylık bebeğin de isabet eden kurşunlarla can verdiği anlaşıldı. Çatışmada çeşitli yerlerinden yaralanan Mahmut, Süleyman, Ahmet, Zeynep ve Birsen Demir ile Hüseyin Mavilioğlu, Kilis ve Gaziantep'teki hastanelerde tedavi altına alındı.

  Köyde sıkı önlem

  Olaydan sonra köyde geniş güvenlik önlemi alan jandarma, olaya karışan Ökkeş Demir'i gözaltına aldı. Saldırıyla ilgili olarak eski muhtar ile bir kardeşi ve yeğeninin arandığı bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı