Gündem Haberleri

  Akraba evliliğinin faturası ağır oldu

  Hürriyet Haber
  02.10.2003 - 16:38 | Son Güncelleme:

  Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde, akraba evliliği yapan çiftin, 9 çocuğundan 1'inin kanser olduğu için bacağının kesildiği, 1'inin sara hastalığına yakalandığı, 3'ünde de görme sorunu bulunduğu belirtildi.

  Edinilen bilgiye göre, Mercimek Beldesi'nde yaşayan Ergüleç ailesinin 9 çocuğundan 5'i, akraba evliliğinin faturasını ödüyor.

   

  Baba Muzaffer Ergüleç (50), dayısının kızı Hanım ile evlendiğini, 15 yıl önce doğan ikiz bebeklerinin 7'nci ayda aniden geçirdikleri rahatsızlık sonucu öldüklerini, yaşayanların da sık sık rahatsızlandıklarını ve yaşları ilerledikçe de çeşitli hastalıklarınınortaya çıktığını söyledi.

   

  Ergüleç, en büyük oğlu Cihan'ın (23) kansere yakalandığı anlaşılınca ameliyat edildiğini ve sol bacağının kesildiğini, Abdulvahap'ın (21) sara hastası olduğunun belirlendiğini ve durumunun gittikçe kötüleştiğini, kızları Meltem (18) ve Güneş (6) ile en küçük oğlu Doğan'ın (3) görme sorunu yaşadıklarını belirtti.

   

  Abdulvahap'ın aynı zamanda görme sorunu, küçük Doğan'da da nefes alma güçlüğü yaşadığını ifade eden Ergüleç, şöyle konuştu:

   

  ''Doktorlar, çocuklardaki rahatsızlığın akraba evliliğinden kaynaklandığını söylediler. Diğer çocuklarımızda da her an bir hastalık ortaya çıkacağı endişesi içindeyiz. İşsiz olduğum için doktora da götüremiyorum. Komşularımız bize bakıyorlar. İş bulabilirsem tarlalarda çalışıyorum. Ancak, bu nereye kadar böyle devam eder bilemiyorum. Hayırseverlerden ve devletten bize sahip çıkmalarını bekliyoruz.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı