Gündem Haberleri

  AKP'nin yeni umudu Barzani

  Hürriyet Haber
  15.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Irak'ın PKK terörünün "cephesi ve lojistik destek merkezi" haline geldiğini savunarak, "Bunları himaye eden Kürt Peşmerge grupları, Irak'taki Kürt siyasi yapılanması modelini Türkiye'ye uygulamak için harekete geçti. Barzani'nin eli Türkiye'nin içindedir" iddiasında bulundu.

  Bahçeli, dün partisinde düzenlediği basın toplantısında, AKP'nin sırt çevirdiği Türkmenler'in seçim sonuçlarıyla birlikte Irak'ta tamamen silindiklerini vurgulayarak, bunların sonucu olarak Türkiye'nin artık Irak'ta "kırmızı çizgisi" kalmadığını söyledi ve "AKP'nin yeni umudu, ne hazindir ki Barzani ve Talabani. Hükümet Irak'ta teslim oldu. Bundan cesaret alan peşmerge grupları Türkiye'ye karşı yeni kırmızı çizgiler geliştirdi" dedi. Bahçeli son türban tartışmalarını ise şöyle değerlendirdi:

  BAŞBAKAN KORKUYOR

  Kamu hizmeti verenler için başörtüsü yasağını kamusal alan dışına da taşıran son Danıştay kararına Başbakan'ın gösterdiği tepki, bir aczin itirafı. Başbakan, hükümet etme makamını bir ağlama duvarı olarak görüyor. Gölgesinden korkan Başbakan'ın kimseyi şikayet etmeye ve kınamaya hakkı yok. Anayasa'yı değiştirecek Meclis çoğunluğuna sahip AKP'den beklenen, milletle alay etmeyi bırakıp yasal düzenlemeleri yapması.

  Kurtlar Vadisi’ni henüz izlemedim

  Kurtlar Vadisi Filmi için Bahçeli, şunları söyledi: "Henüz izlemedim. O diziden hoşlanan insanlar var, milliyetçi arkadaşlardan da bu diziyi seyretmekten zevk alan arkadaşlar vardır, bu tabiidir."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı