Gündem Haberleri

  AKP'li vekil Sezer'e davetiyesini iade etti

  Hürriyet Haber
  27.10.2003 - 12:19 | Son Güncelleme:

  AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Yılmazcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde verilecek resepsiyon için kendisine gönderilen tek kişilik davetiyeyi iade etti.

  Yılmazcan, "Cumhurbaşkanlığı Makamı"na gönderdiği yazıda, şunları kaydetti:

  "Kahramanmaraş AKP milletvekiliyim. Resepsiyon davetinde sadece şahsımın tek çağrılı olduğunu gördüm.

  Eşim, 7 yıl kurum avukatlığı, 20 yıldır hakimlik yapan ve halen Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten bir hanımefendidir.

  Zat-ı aliniz de geçmişte aynı meslekten olduğunuz malumlarıdır. Aynı çatı altında bulunmaktan rahatsızlık duymayacağınızı tahmin ettiğim eşimin davet edilmediği yere gelmeyi kendime yakıştıramadığımdan davetiyeniz ekte iade edilmiştir."

  AKP'Lİ ÖZMEN'DEN SEZER'E ELEŞTİRİ

  Bu arada AKP Ağrı Milletvekili Mehmet Melik Özmen, Cumhurbaşkanı Sezer'e, "Resepsiyonla ilgili tavrınız eğer AK Parti'ye yönelikse, kendi durumunuz tartışmalı hale gelir" dedi.

  Özmen, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu davetiyesi tartışmalarını değerlendirdi. Sezer'in yanlış bilgilerle yanlış kararlar aldığını ileri süren Özmen, "İşte o zaman Cumhurbaşkanlığınızı tam tartışmaya açmış oluyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanım, tarafsızlığınız ortadan kalkmış ve kurucu başkanımızın miras bıraktığı tasarruf kararlarıyla bağlayıcı olan ancak yazılı olmayan görevlerinizi de yapamaz duruma gelmişseniz, ülkenize son bir hizmet yapmanızı sizden düşünmenizi istiyorum" dedi.

  Özmen, Sezer'den beklediği son hizmetin ne olduğunun sorulması üzerine, "Bunu kendisine bırakıyorum. Kendi sorumluluğunun gerektirdiği ve kendisinden sonra da yüzünü ağartan bir karar" diye konuştu.

  Özmen, resepsiyona katılıp katılmayacağı sorusuna karşılık, Cumhurbaşkanı'nın kararını gözden geçirip, hanımlardan kibarca davete icabet etmelerini istemesi halinde davete katılacağını, aksi taktirde resepsiyona katılmayacağını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı