Gündem Haberleri

  AKP'li vekil İsrail Dostluk Grubu'ndan ayrıldı

  ADANA (A.A)
  02.08.2006 - 15:17 | Son Güncelleme:

  AKP Adana Milletvekili Zeynep Ayhan Tekin Börü, İsrail'in Lübnan'a düzenlediği saldırılar nedeniyle, Türkiye-İsrail Parlamentolararası Dostluk Grubu üyeliğinden istifa ettiğini bildirdi.

  Börü, yazılı açıklamasında, İsrail'in uzun süredir Lübnan'a gerçekleştirdiği “insanlık dışı saldırılar ve evrensel hukuka uymayan kural tanımaz tutumu” nedeniyle, söz konusu dostluk grubundan istifa ettiğini belirtti.

  İsrail'in kullandığı silahları, hayatını kaybedenlerle mağdur olanları ve yok olan ülkeyi gördükçe, savaşı teröristlere karşı açtığı iddialarının “yalan” olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Börü, açıklamasını şöyle sürdürdü:
  “Bu vahşete bir an önce (dur) denilmesi ve sorumluların dünya kamuoyunca acilen cezalandırılması gerekmektedir. BM ve bu olaya sessiz kalan devletler acilen harekete geçmelidir. Bu olaydan sonra kendi mensuplarının dahi bombalar altında öldürülmesine sessiz kalan BM'nin, varlığını sürdürebileceğini sanmıyorum. Dünyanın düzenini bozmaya çalışan hiç bir devlete müsamaha gösterilemez.

  Söz konusu dostluk grubundan istifam, haksızlık karşısındaki açık tavrımı da göstermek adına, gerek vicdanıma, gerek mensubu olduğum yüce değerlere ve gerekse de temsil ettiğim milletime olan borcumdur.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı