Gündem Haberleri

  AKP'li Torun: Öcalan F Tipi cezaevine nakledilmeli

  Hürriyet Haber
  02.10.2003 - 15:44 | Son Güncelleme:

  AKP Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun, Abdullah Öcalan'ın F tipi cezaevine nakledilmesi gerektiğini söyledi.

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nun bugünkü toplantısında bir komisyon üyesi, Öcalan ile ilgili bazı haberlerin basında yer aldığını hatırlattı. AK Parti'li Torun, konuyla ilgili olarak kendisinin daha önce bazı görüşler ileri sürdüğünü kaydederek, ''ülkenin ve milletin menfaatlerinin gözönünde bulundurulması''  gerektiğini ifade etti.

  Öcalan'ın halen kaldığı İmralı Adası'ndan F tipi bir cezaevine nakledilmesi gerektiğini savunan Torun, ''Öcalan, devlete 2-3 trilyon liraya mal oluyor. Ayrıca yaklaşan kış koşulları nedeniyle yine bu konuda sorunlar yaşanacak. Nitekim kendisinin avukatları aracılığıyla yaptığı açıklama var; koşulları değişmediği sürece avukatlarıyla görüşmeyecek. Ülkede yakalanan huzur ortamı korunmalı ve hareketlenmelere fırsat tanınmamalı'' dedi.

  Torun'un konuşmasının ardından konuyla ilgili herhangi bir karar alınmadı.

  AYDIN CEZAEVİ'NDEKİ DURUM

  Toplantıda, Aydın Cezaevi'ndeki durum da ele alındı. Cezaevi'nde incelemelerde bulunan milletvekilleri AK Parti Adıyaman Milletvekili Faruk Ünsal ile Diyarbakır Milletvekili Cavit Torun, henüz taslak halindeki raporlarda cezaevlerindeki olumsuz durum hakkındaki görüşlerine yer verdiklerini yineledi.

  Milletvekilleri, ''Söylenenler tamamen gerçeği yansıtıyor. Eğer  bir düzelme olmuşsa bizim girişimimizden sonra olmuştur'' görüşünü ifade etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı