Gündem Haberleri

  AKP'li İhsan Arslan'dan Bahçeli'ye kınama

  ANKA
  16.10.2007 - 18:28 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AKP'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakın, "Barzani ve PKK yanlısı" milletvekillerinin bulunduğu suçlamasına doğrudan karşılık, AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan'dan geldi.

  Mecliste yazılı bir açıklama yapan Arslan, Bahçeli'yi bu sözleri nedeniyle kınayarak, hukuki yollara başvuracağını söyledi.

  Arslan, NTV'de katıldığı programda söylediği sözlerin çarpıtıldığını belirtti. Arslan, Bahçeli'nin, "bölücü emeller peşinde koşan, "PKK çizgisindeki geçmişi olan" türü suçlamalarının, "haksız, mesnetsiz, hukuksuz ve bir genel başkana yakışmayacak kuru iftira" mahiyetinde olduğunu söyledi. Arslan, "Biz terörün her türlüsüne karşı olan ve terörü lanetleyen bir anlayışın temsilcisi olarak terörle mücadelenin gerekliliğini de aynı derecede önemli görüyoruz" dedi.

  "MARAZİ RUH HALİ"

  Arslan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terörle mücadelenin bir milli mesele olduğu yolundaki sözlerine dikkat çekerek şunları söyledi:

  "Bu konuda hamasi ve gerçeğe uygun olmayan söylemler yanlış olduğu gibi, siyasi muhaliflerini 'bölücü,terör yanlısı' gibi iftiralarla suçlamak da bir o kadar yanlıştır. Bu tutum, tertipçi, her konuda kendisinden farklı düşünenleri ihanetle suçlayan marazi bir ruh halinin ifadesidir. Bu anlayışın, milletvekillerini açık hedef göstermesi, ayrı bir sorumsuzluk örneğidir. Sayın Bahçeli'nin bu sorumsuz söylemini kınıyor, bana yapılan yakıştırmalarından dolayı hukuki yollara başvuracağımı da kamuoyunun bilgisine arzediyorum."

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı