GeriGündem AKP'li Fırat: Denktaş, ‘evet’ çıkarsa istifa et
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP'li Fırat: Denktaş, ‘evet’ çıkarsa istifa et

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, ‘Hayır’ kampanyası yürüten Denktaş’ın, referandumdan ‘evet’ çıkması halinde istifa etmesini istedi. Fırat, Denktaş’ı destekleyen MHP, DSP, DYP ve SP liderlerinin de istifa etmeleri gerektiğini söyledi.

KIBRIS’ta yarın yapılacak tarihi referandum için geri sayım sürerken, AKP’den, ‘hayır’ kampanyasının önderliğini yürüten KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a, ‘Evet çıkarsa istifa et’ mesajı geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, parti genel merkezinde dün düzenlediği basın toplantısında, KKTC’de ‘hayır’ kampanyası yürüten MHP, DSP, DYP ve SP’nin liderlerinin, referandumdan ‘evet’ çıkması halinde istifa etmeleri gerektiğini söyledi. Fırat, referandumda taraf haline gelen Denktaş’ın da aynı şekilde KKTC halkının Annan Planı’nı ‘evet’ diyerek onaylamaları halinde görevinden ayrılması gerektiğini savundu. Fırat, ‘Korkulan Kıbrıs’ın kaybedilmesi mi, yoksa Kıbrıs’taki koltukların kaybı mıdır?’ dedi. Fırat, KKTC’deki olaylar nedeniyle MHP’yi de isim vermeden ‘serserilik’ ile suçladı.

Fırat, CHP’li Onur Öymen’in, ‘Kıbrıs’ın hesabının Yüce Divan’da sorulacağı’ açıklamasına, ‘Kimse Sovyetlerdeki siyasi komiserler gibi davranmasın. Bunlar artık takılıp kaldıkları zaman tünelinden çıkmalılar’ dedi. Fırat, ‘Kimse demokrat olmak zorunda değil. İsteyen faşist de olabilir, Saddam’ın Irak’ını da savunabilir’ diye ekledi.

Erdoğan’ın babasını balıkçı yaptı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘kaptan’ babasını ‘balıkçı’ yaptı. Fırat, CHP’nin, Kıbrıs konusundaki çözüme yönelik tavrı nedeniyle Erdoğan’a yönelttiği eleştirileri yanıtlarken, şunları söyledi: ‘Kasımpaşalı bir balıkçının oğlu gelip başbakan oluyor. Sokaktan geliyor. Ama birileri bunun farkında değil. Artık birilerinin anlaması gerekiyor, başbakan olmak için illa İnönü’nün oğlu olmak, padişah soyundan geliyor olmak gerekmiyor. Cumhuriyet, demokrasi budur.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle