GeriGündem AKP'li başkanla tartışan kaymakama suçlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP'li başkanla tartışan kaymakama suçlama

Bir süre önce AKP İlçe Başkanı Enver Başaran'la tartışan ve istifa edeceğini açıklayan Erzurum'un Aşkale İlçesi Kaymakamı Mustafa Özsoy dört hamal tarafından karakola şikayet edildi. Hamallar, "Kaymakam bizi dövdü" şeklinde ifade verdi.

Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde 4 hamal, bir süre önce AKP İlçe Başkanı Enver Başaran'la tartışan Kaymakam Mustafa Özsoy'un kendilerini dövdüğünü ileri sürdü. Hamallar, Özsoy hakkında şikayetçi oldular.  Deprem bölgesine gelen yardımların taşınması için kaymakamlığın anlaştığı Ahmet Fani, Adem Turan, Yasin Turan ve Cihan Turan isimli hamallar, çalıştıkları sırada Kaymakam Mustafa Özsoy'un kendilerine saldırdığını ileri sürdüler.
  
Aşkale Sağlık Ocağı'nda tedavileri yapılan vatandaşların daha sonra karakola giderek, kaymakam hakkında şikayetçi oldular.  Vatandaşların Avukatı Bilge Mutlu ise, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin Baro tarafından atandığını ve kaymakamın hamallara saldırdığını belirterek, şahısların karakoldaki ifadelerinin ardından Savcılığa gidip, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
  
Hamalların şikayetlerinden vazgeçmemekte kararlı olduğunun altını çizen Mutlu, şunları kaydetti:  ''İlçe Kaymakamı Mustafa Özsoy, 4 hamala saldırıda bulunmuş. Karakolda şikayetçi olan 4 müvekkilim, şu anda savcılıkta suç duyurusunda ifade veriyorlar. Artık kararı adalet verecek.''
   
KAYMAKAM ÖZSOY İDDİALARI YALANLADI
   
Kaymakam Mustafa Özsoy ise, olaya savcının el koyduğunu belirterek, hakkındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve kendisinin kimseyi tartaklamadığını ifade etti.
  
Özsoy, adı geçen kişilerin kendisini karalamak istediğini ileri sürerek, şöyle konuştu: ''Bu iddiaları ortaya atanlar ispatlamak zorundalar. Ben kimseye saldırmadım. Emniyet Müdürümüz bu şahısların hırsızlık yaptığı sırada suçüstü yapıyor. Bana komplo kuruyorlar. Hakkımda karalama kampanyası başlatanlara tazminat davası açacağım.''
  
Görgü tanıkları Bahattin Dalyaprak ve Arif Atak da, Kaymakam Özsoy'un hamallara ''Sizler hırsızlık yapıyorsunuz'' diyerek, saldırdığını iddia ettiler.
   
''ONLAR BOLU BEYİ İSE BEN DE KÖROĞLU'YUM''
   
Bu arada, Aşkale Kaymakamı Özsoy, bir süre önce yaygın bir gazeteye verdiği ''Onlar Bolu Beyi ise ben de Köroğlu'yum..'' şeklindeki özel demeciyle görevinden istifa ettiğini kamuoyuna açıklamış, ancak istifası gerçekleşmemişti.

Öte yandan, Kaymakam Mustafa Özsoy, ilçede mali durumu iyi olmasına rağmen, hastanelerden ücretsiz yararlanma hakkı tanıyan "Yeşil Kart" sahibi kişileri tespit ederek, kartları iptal etmişti. Kaymakam Özsoy, bir süre önce de AKP İlçe Başkanı Enver Başaran'la tartışmıştı. Başaran'ın kendisine hakaret ettiğini öne süren Özsoy, "Baskıya dayanamıyorum. İstifa ediyorum" şeklinde açıklama yapmıştı. Özsoy'un bu açıklamasının ardından, bölge halkı imza kampanyası başlatarak Özsoy'u istifadan vazgeçirmeye çalışmıştı. 
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle