Gündem Haberleri

  AKP'li başkan: CHP’ye geçeceğim yalan

  Doğan ZELOVA/GELİBOLU(Çanakkale), (DHA)
  23.10.2008 - 18:17 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’nin Gelibolu İlçesi Belediye Başkanı AKP’li Cihat Bingöl, bugün internet sitelerinde CHP’ye geçeceği yönünde çıkan haberlere tepki gösterdi, iddiaları yalanladı.

  İnternet sitelerinde yer alan bir haber Gelibolu’da tartışma yarattı. skyturkonline.com sitesindeki haberde, Gelibolu Belediye Başkanı AKP’li Cihat Bingöl’ün CHP’ye geçme kararı aldığı iddia edildi. Bunun üzerine Başkan Bingöl düzenlediği basın toplantısında, haberin gerçeğini yansıtmadığını söyledi. Bingöl, AKP’den ayrılma gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını belirterek şöyle dedi:
  “Kaynağı belli olmayan bu haber doğru değildir. Benim ağzımdan ne sözlü, ne de yazılı böyle bir görüşme olmamıştır. Böyle bir şey olmasına da imkan yoktur. Gelibolu Belediye Başkanı olarak 18 Mart 2008 tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından rozetim takıldı ve Anavatan Partisi’nden Ak Parti’ye geçtim. Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyelerimizle beraber tercihimizi Ak parti olarak yapmış olduğumuzu o tarihten itibaren tüm kamuoyuna deklare ettik. Bu bağlamda bir parti değişikliği söz konusu değildir.”
  İnternet sitesinde çıkan haberde ise, CHP Genel Merkezi’nin İstanbul, Çanakkale ve Antalya İl Örgütlerinin görüşmeleri sonucunda 7 belediye başkanının CHP‘ye katılma kararı aldığı, bunların arasında Gelibolu’nun AKP’li Belediye Başkanı Cihat Bingöl’ün de olduğu öne sürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı