Gündem Haberleri

  AKP'den Bostancıoğlu için gensoru

  Hürriyet Haber
  06.11.2001 - 16:25 | Son Güncelleme:

  AK Parti, Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu hakkında gensoru önergesi verdi. Gensoru önergesinde, "Bostancıoğlu, eğitimin kalitesini artırmak yerine idareci ve öğretmen kıyımı ile meşful olmaktadır" denildi.

  TBMM Başkanlığı'na sunulan önergede, ilk, orta ve yükseköğretim ile yaygın eğitim gören nüfusun 17 milyonun üzerinde olduğu belirtilerek, bu alanda çalışanlar ve öğrenci velileriyle birlikte nüfusunun yüzde 80'ninin doğrudan veya dolaylı olarak eğitimle ilgili olduğu vurgulandı.

  Ülkelerin geleceğinin, o ülkelerin iyi eğitilmiş, çağın gerektirdiği bilgi ve beceri ile donatılmış nesillere bağlı olduğu kaydedilen önergede, şöyle denildi:

  ''Ancak ne yazık ki, ülkemizde eğitim alanı adeta iflas etmiş durumdadır. Milli Eğitim Bakanı Bostancıoğlu, eğitimin kalitesini artırmak, eğitimde gelişmiş ülkeleri yakalamak için çaba sarf edeceği yerde, idareci ve öğretmen kıyımı ile meşgul olmaktadır. Türk milli eğitimi sadece nitelik açısından değil, nicelik açısından da çok kötü durumdadır."

  Önergede, ortaöğretim kurumlarında başarı düzeyinin her geçen gün düştüğü, yükseköğretimin de ''diplomalı ama donanımsız işsizler ordusu'' üretmeye devam ettiği vurgulandı.
  Gensoru önergesinin gerekçesinde de, milletçe gösterilen özverilere rağmen Bostancıoğlu'nun, 8 yıllık kesintisiz zorunlu eğitimin hedeflerine ulaşılması konusunda başarısız kaldığı öne sürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı