Gündem Haberleri

  AKP’ye oy veren senin jandarman mı?

  ANKARA
  06.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Senin 100 bin topladığın yerde ben 1 milyon kişi toplarım” sözlerine “Sen yüzde 1’i bile çıkaramazsın, çünkü sana oy verenler bu ülkenin birbirine kırdırılmasını istemez. AKP’ye oy verenler senin jandarman mı? Bunu söyleyenin Saddam’dan Esad’tan farkı yok” tepkisini gösterdi.

  Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şunları kaydetti:
  “Ülke yangın yerine dönmüş, iktidar post kavgasında. Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, ‘Tayyip Erdoğan’ı kimseye yedirmeyiz’ diyor. AKP içerisinde derin bir post kavgası olduğunu da itiraf ediyor. Başbakanı kim veya kimler neden yemek istiyor? Bu mesajlar, Gezi Parkı’nda aşırı şiddet kullananlar, toplumsal tepkilerini dile getirenler değil, iktidar kavgasına girmiş olanlar arasında yaşanmaktadır. Bu mesajları Gezi Parkı eylemine katılanlara değil, Erdoğan ve AKP tabanına vermektedirler.
  Post kavgasının derin olduğu görüldü, hatta 11 yıllık AKP iktidarını eleştirecek boyuta geldi. AKP çatırdıyor. Asıl alınması gereken mesajı millet almıştır. AKP yorgundur, bitmiştir. Suni teneffüsler AKP’yi ayakta tutmaya yetmeyecektir. Cumhurbaşkanı geçmiş tabloyu eleştirmektedir. AKP’nin her dediğini noter gibi onaylayacaksın, şimdi kalkıp diyeceksin ki demokrasi sadece seçim değildir. Peki Cumhurbaşkanlığı sadece onay makamı mıdır? İnsanlar incinmiş kırılmış, peki neredeydin bunca zaman.”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı