Gündem Haberleri

  AKP’ye geçti ünlü plajı kaptı

  Mustafa SARIİPEK
  16.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dalyan Beldesi’nin DYP’li Belediye Başkanı Suat Tufan, 7 yıldır kendilerine devredilmesini istediği dünyaca ünlü İztuzu Plajı için AKP’ye geçerek kazandı. Akyaka tatili sırasında Başbakan Erdoğan ile görüşen Tufan, belediye olarak plaja yıllık 300 bin YTL ödeyecek.

  MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’ne Bağlı Dalyan Beldesi Belediye Başkanı DYP’li Suat Tufan, caretta caretta kaplumbağalarıyla ünlü İztuzu Plajı’nın belediyeye devredilmesi için 7 yıldır sürdürdüğü mücadeleyi, ancak parti değiştirerek kazanabildi.

  Yılbaşı tatilinde Akyaka’ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Başkan Tufan’ın AKP’ye geçmesinden iki hafta sonra, İztuzu Plajı yıllığı 300 bin YTL karşılığında Dalyan Belediyesi’ne devredildi. /images/100/0x0/55eb6aeaf018fbb8f8bfc804

  Eski DYP’li, yeni AKP’li Suat Tufan, plajdan elde edecekleri gelirle, çevreyi daha iyi koruyup güzelleştirme olanağı bulacaklarını söyledi.

  ÇEVREYİ KORUYACAĞIZ

  Suat Tufan şöyle dedi:

  "Plajın belediyemize geçmesinde AKP Belde Başkanı Mesut Yazan, İlçe Başkanı Sebahi Yılmaz, İl Başkanı Mehmet Nil Hıdır, Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, Özel Çevre Koruma Kurulu Başkanı Önder Kıraç, bu kurulun personeli, milletvekilimiz Seyfi Terzibaşıoğlu, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe katkı sağladı. Plajdan elde edeceğimiz gelir yine beldemizi güzelleştirmede, çevrenin korunmasında kullanılacak. Beldemizde 500 esnafın en büyük desteği burası olacak. Marmaris ve Fethiye’den turlarla gelenleri burada ağırlayacağız. Günübirlik tesisler olarak plaj, büfeler, şezlong ve şemsiyeler olacak. Bünyemizde olan toplam 5 kilometrelik sahil üzerinde kurulu İztuzu Plajı’nı yerli yabancı tüm turistlerin büyük beğenisini kazanacak hale getireceğiz. Başbakanımızın ’yerinde yönetim gerçek yönetim’ sloganını yaşama geçireceğiz."

  DAHA İYİ HİZMET İÇİN

  Başkan Tufan, Dalyan’ın doğal güzellikleri ve kaplumbağalarıyla dünyanın gözdesi olmasına karşın, belediye gelirlerinin azlığı nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını, beldeye daha iyi hizmet verebilmek için iktidar partisi AKP’ye geçtiğini sözlerine ekledi.

  Dünyanın gözü burada

  CARETTA CARETTALAR’IN yumurtalarını bıraktıkları İztuzu Plajı dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne sahip. Bu nedenle diğer üreme alanlarında olduğu gibi, İztuzu’nda da yumurtlama mevsimlerinde Özel Çevre Koruma Kurumu (ÖÇKK) tarafından karartma uygulaması titizlikle sürdürülüyor. İztuzu sahilinde

  kuma gömülerek 2 ayda olgunlaşan yumurtalardan çıkan yavruların güven içinde denize ulaşması için ÖÇKK’nin 8 görevlisi gece gündüz nöbet tutuyor. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalda soyunma kabinleri ve günübirlik yiyecek ihtiyacının karşılandığı ahşap kafeteryaların dışında hiçbir yapılaşmaya izin verilmiyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı