Gündem Haberleri

  AKP’nin üçgenini bozacağız

  Süheyla GÖZDERELİLER, (DHA)
  06.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dünkü Yalova mitinginde AKP’ye yüklendi. Baykal, AKP Hükümeti’nin yaptığı her ihalede, her özelleştirmede, yolsuzluk yaşandığını savunarak, "Bu yolsuzlukların arkasında bir üçgen var ve biz bu üçgeni bozacağız" dedi.

  Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan sahnede, Baykal’dan önce Edip Akbayram, türküleriyle partilileri coşturdu. Saat 19.15’te, bir helikopterle Yalova’ya gelen Baykal’a, milletvekili adayları Muharrem İnce, Cevdet Bekler ve yeni CHP’li Yaşar Okuyan eşlik etti. Yaklaşık 2 bin 500 kişiye konuşan Baykal, şunları söyledi:

  ATATÜRK’ÜN KENTİ

  Yalova’yı çok seviyorum, bizim için özel bir anlam taşır. Yalova Atatürk’ün kentidir. Ancak CHP ve geçmişten bugüne gelen hükümetlerin eserleri, AKP Hükümeti tarafından satılıyor. Sen Türkiye’yi satmayı bırak da, yapmaya çalış, yapmaya. Devlet adamlarının görevi, iktidara gelip eşini dostunu zengin etmek değildir. Biri diyor ya, ’Ananı da al git’ diye, biz de ’Ananı da al gel’ diyeceğiz, halkı ezdirmeyeceğiz.

  KENDİNE ÇALIŞIYOR

  Bu iktidar, kendine çalışan bir iktidar. Her ihalede, her özelleştirmede, yolsuzluklar yaşanıyor. Bu yolsuzlukların arkasında bir üçgen var, gözünü hırs bürümüş bir işadamı, ahlaksız bir devlet memuru ve bunlarla işbirliği yapan sorumsuz bir siyasetçi var. Buna son vermenin yolu bu üçgeni bozmaktır. Üçgeni siyasetçiden bozacağız. Nasıl? Milletvekili dokunulmazlığını kaldırarak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı