Gündem Haberleri

  AKP’nin öz çocuğu entegre yolsuzluk

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 01:56 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nde patlayan yolsuzluk skandalını, ‘Bu AKP’nin öz çocuğu entegre bir yolsuzluktur’ diye niteledi.

  Enerjide yaşanan son yolsuzluk olayının ‘yolsuzluk nasıl olur?’ diye vitrine konulup gösterilecek kadar somut bir örnek olduğunu söyleyen Baykal, ‘Bu yolsuzluk entegre fabrikalar gibi çok boyutlu, hep beraber yolsuzluk. İçinde bürokrat var, işadamı var, siyasetçi var, bakan var, mafya var, numune bu, vitrine koy göster yolsuzluk nasıl olur diye’ dedi. CHP Grup toplantısında konuşan Baykal, şunları söyledi:

  ÖNCE DOKUNDUR

  Başbakan olay takip edilsin, nereye kadar giderse gidilsin diyor. Öyle efelik taslamakla olmaz bu işler. Ucu Meclis’e geliyor sayın Başbakan, o zaman ne olacak? Kendin için, bakan ve milletvekillerin için nereye kadar giderse gitsin diyemiyorsun. Bu işin nereden geldiği de nereye gideceği de bellidir. Milletvekili dokunulmazlığını kaldır da öyle konuşalım bunları. Siyasetçi hesap vermesin dediğin sürece yolsuzluğun üzerine gidemezsin. Yolsuzlukla mücadele öyle boş lafla yapılmaz, gereğini yapacaksın, alnın ak olacak, ona göre yaşayacaksın.’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı