Gündem Haberleri

  AKP’liler dururken bize gönderiyorlar

  Hürriyet Haber
  01.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanlığı’nın rüşvet iddialarını incelemek üzere müfettiş görevlendirmesi, Çankaya’nın CHP’li Belediye Başkanı Eryılmaz’ı kızdırdı. Yazılı bir açıklama yapan Eryılmaz, "AKP’li belediyeler hakkındaki yolsuzluk iddiaları tüm medyayı kaplamışken neden sadece Çankaya Belediyesi’ne müfettiş gönderilmektedir?" dedi.

  ÇANKAYA Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, kendisine ait bir ses kaydının medyaya yansımasının ardından başlayan rüşvet tartışmalarını incelemek/ üzere İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş görevlendirilmesine, "Neden sadece bize müfettiş gönderiliyor" tepkisini gösterdi.

  Eryılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Çankaya Belediyesi’ne ilişkin iddiaları araştırmak üzere "şimşek hızıyla" iki müfettiş gönderen İçişleri Bakanlığı’nın, AKP’li belediyeler söz konusu olduğunda "görmüyorum, duymuyorum, bilmiyorum" diyebildiğini savundu. Rüşveti önlemek, temiz yönetim biçimi sağlamak ve topluma örnek bir belediye başkanlığı oluşturmak için çabaladığını belirten Eryılmaz, şöyle dedi:

  Onlara sağırlar

  "Benim isyanım şunadır: İçişleri Bakanlığı göz göre göre neden çifte standart uygulamaktadır? AKP’li belediyeler hakkında Aliağa’dan Silivri’ye, Gaziantep Büyükşehir’den Adana Büyükşehir’e bir dizi yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları tüm medyayı kaplamışken, ortalık baştan başa yolsuzluk iddialarıyla çalkalanırken, pek çok AKP’li belediyede rantın ve yolsuzluğun kokusu bütün burunları rahatsız edecek kadar ağırlaşmışken, neden sadece Çankaya Belediyesi’ne müfettiş gönderilmektedir? AKP’li belediyelerle ilgili iddialar karşısında sağır rolüne soyunulmakta, buralara soruşturma için herhangi bir girişimde bulunulmamaktadır. Bu çifte standartlı tavır kabul edilemez. Benim yasa dışı bir şekilde dinlenmem kadar İçişleri Bakanlığı’nın bu tarafgir tavrı da tüm Türkiye için, demokrasimiz için, hukuk devleti ilkemiz için üzücü ve kaygı vericidir."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı