Gündem Haberleri

  'AKP’li milletvekili adayları giremez’ tabelasına 190 lira ceza

  Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay), (DHA)
  09.10.2015 - 13:20 | Son Güncelleme:

  HATAY’ın İskenderun İlçesi’nde iş yeri bulunan Davut Ünlü, kapısına ’AKP’li milletvekili adayları giremez’ yazılı ayrımcı söylem içeren tabela asınca başına dert açtı. Ünlü’ye, AK Partili Seyfi Dingil’in başkan olduğu İskenderun Belediyesi zabıta ekiplerince ’İzinsiz tabela asmak’ suçundan tutanak tutup 190 lira para cezası kesildi.

  Milletvekili adaylarının seçim çalışmalarında vazgeçilmezi olan esnaf ziyaretleri bu süreçte de devam ederken, İskenderun İlçesi’nin Dumlupınar Mahallesi’ndeki sanayi sitesinde güneş enerji sistemleri imalatı yapan Davut Ünlü, AK Partili adayların ziyaret etmemesini istedi. Aynı zamanda SSK’dan işçi emeklisi olan Ünlü, bunu da iş yerinin girişine bıraktığı üzerinde ’AKP’li milletvekili adayları giremez’ yazılı tabela ile açıkça belirtti.

  AKP’li milletvekili adayları giremez’ tabelasına 190 lira ceza

  EMNİYETE İFADEYE GÖTÜRÜLDÜ

  Tabeladan haberdar olan AK Partili Seyfi Dingil’in başkanı olduğu İskenderun Belediyesi’nin zabıta ekipleri, ’İzinsiz tabela asmak’ suçundan tutanak düzenleyip Ünlü’ye 190 lira para cezası kesti. Zabıta ekipleri ayrıca, demirlerle caddeyi işgal ettiği gerekçesiyle de Ünlü’ye ihtarname bırakarak 2 gün içerisinde kaldırmasını istedi. Ardından da durumu polise bildirdi. İş yerine gelen polis tabelaya el koyarken, Davut Ünlü’yü de savcının talimatıyla ifadesini almak üzere emniyete götürdü. Ünlü, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

  AKP’li milletvekili adayları giremez’ tabelasına 190 lira ceza

  ’BU HÜKÜMET EMEKLİ MAAŞIMA DAHİ GÖZ KOYMUŞTUR’

  Hiç kimseye bir zararının olmadığını, herhangi bir siyasi partiye de üye olmadığını belirten Davut Ünlü, şunları söyledi:

  "Benim hiçbir zaman bir parti görüşüm yoktur, olmadı. Çevredeki esnaf arkadaşlarımıza da sorabilirsiniz. Hiçbir partiye üye değilim taraftar da değilim. Ben devletçi bir insanım. Benim emekli maaşıma dahi bu hükümet göz koymuştur. Esnaf olduğum için maaşımdan Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) kesintisi yapıyor. Nasıl seveceğim bu insanları. Bunun için böyle bir yazıyı yazarak işyerimin önüne koydum."

  AKP’li milletvekili adayları giremez’ tabelasına 190 lira ceza
  .

  Etiketler: ceza , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı