GeriGündem AKP küresel siyasi taşeron PKK küresel silahlı taşeron
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP küresel siyasi taşeron PKK küresel silahlı taşeron

AKP küresel siyasi taşeron PKK küresel silahlı taşeron
refid:15108520 ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ocağına ateş düşen sadece 11 askerin ailesi değil. Kandırılmış çocukların aileleri de acı çekiyor” diyen Devlet Bakanı Egemen Bağış’a ad vermeden sert tepki gösterdi.

Bahçeli, “Başbakan, hemen yanıbaşında hükümetinin Amerikalı üyesinin, elinden kan damlayan hainleri ‘kandırılmış çocuklar’ diyerek şehitlerle bir tutmasını sineye mi çekecektir?” dedi. Bahçeli, grupta şöyle konuştu:

Büyük olaylar olur
Son gelişmelerle beraber gözlemlediğimiz iki önemli husus dikkat çekicidir. Birincisi giderek gerginleşen toplumun öfkesini yanlış mecralara boşaltacağı bir küçük kıvılcımın büyük olaylara neden olması ihtimalinin artmış bulunmasıdır. Bu konuda hepimizin dikkatli ve sağduyulu olması şarttır. İkincisi, terörle mücadeleden başarıyla çıkılacağına dair beklentilerin zayıflamış olması ve bu mücadelenin sorumlu kurumları ve stratejileriyle sorgulanmaya başlanmasıdır.

İkiyüzlü siyasetçi
Dün askerlerimizi şehit edenler, Başbakan Erdoğan’ın törenle kucakladığı teröristlerin açılım arkadaşlarıdır. Şimdi Türkiye, dikkatini Başbakan’ın terörün arkasında olduğunu açıklayacağı isimlere çevirmiştir. Ya bunları Türk milletiyle paylaşacaktır ya da kendi sorumluluğunu başkalarına atan ve bahane bulan ikiyüzlü siyasetçi olarak tarihe geçecektir.

Vatana ihanet değil mi
Erdoğan, bu açıklamasının arkasında durur ve sahip çıkarsa; ülkemizi parçalamaya çalışan mihraklara karşı bilerek tepkisiz ve korkak davranmışsa, bu tutumu vatana ihanet anlamına gelmeyecek midir? TBMM Başkanı gibi sorumluluğu hükümette aramayıp topu memuru durumunda olan orduya veya polise mi atacaktır? İşin özü ve özeti, AKP küresel siyasi taşerondur. PKK küresel silahlı taşerondur.

Örgüt inisiyatif aldı
Terörün özellikle bir yöremizde yoğunlaşıyor olması ve artış göstermesi, burada olağan yönetimlerin yetersizliğinin işaretidir. Zira gelişen olaylar seyrek ve anlık değil, bir ya da birkaç ili içine alacak kadar yaygın, örgütlü ve sistematiktir. Terör örgütü, hiç olmadığı kadar sokak desteği almaya başlamış, hain emellerini alenen kitleler üzerinden yaymaya ve meydan okumaya başlamıştır. Dilediği yerde eylem yapacak hareket ve olay üstünlüğüne sahip olmuş, ülkemizin gündemini belirlemede inisiyatif kazanmıştır.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle