Gündem Haberleri

  AKP katılmayacak

  Hürriyet Haber
  15.09.2005 - 17:52 | Son Güncelleme:

  CHP’nin son zamanlarda artan terör olaylarıyla ilgili olarak TBMM’yi olağanüstü toplanma istemesi üzerine, TBMM Başkanı Bülent Arınç 19 Eylül 2005’te toplanma çağrısı yaparken, aynı gün Başbakan Erdoğan Rize’de açılışlar yapacak.

  Başbakanlık Basın Merkezi, Bülent Arınç Meclisi toplantıya çağırdıktan sonra Başbakan Erdoğan’ın hafta başındaki programını açıkladı. Programın izleyen dakikalarda açıklanması anlamlı bulundu, çünkü Başbakan’ın yurt içi programları, genellikle gerçekleşmesine saatler kala açıklanıyordu.

  Başbakanlık’tan yapılan açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın 19 Eylül 2005 Pazartesi günü Rize’de açılışlar yapacağı ve Salı günü ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim-Öğretim yılı açılış törenine katılacağı belirtildi.

  KAPUSUZ: UYGUN BULMUYORUZ

  AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, CHP'nin Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmasını “uygun bulmadıklarını” bildirdi.

  Kapusuz, AK Parti Grup Başkanvekilleri Eyüp Fatsa, İrfan Gündüz ve Sadullah Ergin ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi. TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Meclis'i 19 Eylül Pazartesi günü olağanüstü toplantıya çağırmasının ardından konuyu değerlendiren Kapusuz, terör olaylarını önemsediklerini, ancak bu konunun görüşülmesi için Meclis'in olağanüstü toplanmasına karşı olduklarını söyledi.

  Meclis'in olağanüstü toplanması için 184 milletvekilinin Genel Kurul Salonu'nda hazır bulunması gerektiğini anımsatan Kapusuz, bu çoğunluğun bulunamaması halinde olağanüstü toplanma ve genel görüşme talebinin kendiliğinden düşeceğini bildirdi.

  “Elbette terör bir insanlık suçudur. Terör, sadece Türkiye'nin değil dünyanın baş belasıdır” diyen Kapusuz, terörün hiç kimse tarafından kabul edilemeyeceğini, terörden Türkiye'nin çok sıkıntı çektiğini ve ülkede çok ciddi izler, yaralar meydana getirdiğini kaydetti.

  Bir kişinin kaybını bile insanlık kaybı olarak gördüklerini ifade eden Kapusuz, “Ateş, düştüğü yeri yakar. AK Parti olarak terör olaylarını, en ciddi şekilde üzüntüyle karşılarken, nefretle kınıyoruz. Terör, dün olduğu gibi bugün de var, inşallah yarın olmaz” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı