Gündem Haberleri

  AKP: Japon Kuni'ye ilgi onur kırıcı

  Hürriyet Haber
  24.12.2001 - 14:05 | Son Güncelleme:

  AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Ali Şahin, kendisine Türk koca arayan Japon Kuni Nakazono`yla evlenebilmek için sıraya girilmesini "onur kırıcı" olarak niteledi. Şahin, "Bu ülkede taşı sıksa suyunu çıkaracak gençler, ülkenin geldiği durum nedeniyle uzak diyarlara gitmenin peşinde" dedi.

  Şahin, Parlamento`da düzenlediği basın toplantısında, hükümeti eleştirdi. Konuşmasında Japon Kuni Nakazono`nun evlenmek için Türkiye`de damat aradığını belirterek, ``Bu ülke kızlarının kökü mü kurudu?`` diye sordu. ``Bu ülkede taşı sıksa suyunu çıkaracak gençler, ülkenin geldiği durum nedeniyle uzak diyarlara gitmenin peşinde`` diyen Şahin, bu durumun, ``Ülke için onur kırıcı bir tablo`` olduğunu kaydetti.

  ANAP Lideri Yılmaz`ın sorunlara çözüm olarak bakan sayısının düşürülmesi önerisine işaret eden Şahin, ``Anadolu`da bir söz var; Oyunda gözü olmayan gelin, yerim dar dermiş. Bu Hükümet de bu işleri beceremeyince, (yerimiz dar, bakanlarımızın sayısını indirelim) diye, sorun çözücü olmayan bir takım önerilerle halkın karşısına çıkıyorlar.Diyelim ki, 4`e indirdiler sonuç yine değişmez`` dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı