Gündem Haberleri

  AKP il Başkanı’nın villasına hırsız girdi

  Fatma AKSU-Cüneyt SÖZ/İSTANBUL
  04.02.2005 - 02:02 | Son Güncelleme:

  AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Avcılar’daki 3 katlı villasına önceki gece hırsız girdi. Evden üç altın bilezik, bir yüzük ve bir de gözlük alan hırsızların karşı apartmandaki bir daireden de 500 YTL çaldıkları belirlendi.

  Yaşadıkları olaydan ötürü eşiyle birbirlerini tedbirsizlikle suçladıklarını belirten Müezzinoğlu, ‘Hanım bana, birinci kata da demir yaptırmamızı, ben de ona eve bir köpek almamızı söylemiştim’ dedi. Hırsızın kendileri uyurken eve girdiğini belirten Müezzinoğlu şunları söyledi:

  ‘Sabah kalktıktan sonra fark ettik. Baktık, kapı açık. Çantayı kapının önünde bulduk. Zemin katın demir parmaklıklarına basarak, birinci katın pencerisinden girmiş. Allah’tan bizim kaldığımız kata gelmemiş. Sevindiğimiz taraf, bizim onların varlığını fark etmemiş olmamız.’

  Müezzinoğlu, ‘Hırsızlar çok soğukkanlı. Herhalde İstanbul’da gezici emniyet tedbirlerinin artırılması gerekir’ diyerek cezaların caydırıcı olmadığını söyledi. Müezzinoğlu, 14 yıldır oturdukları aynı eve 3.5 yıl önce de gündüz vakti hırsız girdiğini, alarm sistemi bulunduğunu, ancak kendileri evde olduğunda çalışmadığını söyledi. Müzezzinoğlu heyelan bölgesi olması nedeniyle taşınacaklarını da belirtti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı