GeriGündem AKP fark attı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 55, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

ADANA BÜYÜKŞEHİR:

Aytaç Durak (AKP)

Aladağ

Ceyhan

Feke

İmamoğlu

Karaisalı

Karataş

Kozan

Pozantı

Saimbeyli

Seyhan

Tufanbeyli

Yumurtalık

Yüreğir

ADIYAMAN:

M.Necip Büyükarslan (AKP)

Gölbaşı

Besni

Tut

Çelikhan

Sıncık

Kahta

Gerger

Samsat

AFYON:

Abdullah Kaptan (AKP)

Başmakçı

Bayat

Bolvadin

Çay

Çobanlar

Dazkırı

Dinar

Emirdağı

Evciler

Hocalar

İhsaniye

İncehisar

Kızılören

Sandıklı

Sincanlı

Sultandağı

Şuhut

AĞRI:

Ekrem Aktaş (AKP)

Diyadin

Doğubayazit

Eleşkirt

Hamur: Hikmet Arslan (AKP)

Patnos

Taşlıçay

Tutak

AMASYA:

İsmet Özarslan (AKP)

Göynücek

Gümüşhacıköy

Merzifon

Suluova

Taşova

ANKARA BÜYÜKŞEHİR:

Melih Gökçek (AKP)

Altındağ

Çankaya

Etimesgut

Gölbaşı

Keçiören

Mamak

Sincan

Yenimahalle

Akyurt

Ayaş

Bala

Beypazarı

Çamlıdere

Çubuk

Elmadağ

Evren

Güdül

Haymana

Kalecik

Kazan

Kızılcahamam

Nallıhan

Polatlı

Şereflikoçhisar

ANTALYA

Akseki

Alanya

Elmalı

Finike

Gazipaşa

Gündoğmuş

İbradı

Kale

Kaş

Kemer

ARTVİN:

Emin Özgün (CHP)

Ardanuç

Arhavi

Borçka

Hopa

Murgul

Şavşat

Yusufeli

AYDIN: İlhami Ortekin (AKP)

Bozdoğan

Buharkent: Fevzi Uzun (AKP)

Çine

Didim

Germencik: Ali Şanlı (DYP)

İncirliova

Söke

Karacasu

Karpuzlu

Koçarlı

Köşk

Kuşadası: Fuat Akdoğan (AKP)

Kuyucak

Nazilli

Sultanhisar

Yenipazar

BALIKESİR:

Sabri Uğur (AKP)

Ayvalık

Balya

Bandırma

Bigadiç

Burhaniye

Dursunbey

Edremit

Erdek

Havran: Mustafa İritürk (ANAP)

İvrindi

Gömeç: Naim Kocabıyık (AKP)

Gönen

Kepsut: Kemal Barak (AKP)

Manyas

Marmara: Recep Gülmüş (AKP)

Savaştepe

Sındırgı

Susurluk

BİLECİK:

Selim Yağcı (AKP)

Bozüyük

Gölpazarı

İnhisar

Osmaneli

Pazaryeri

Söğüt

Yenipazar: Mehmet Ünal (CHP)

BİNGÖL: Hacı Keten Alp (AKP)

Adaklı

Genç

Karlıova

Kiğı

Solhan: Niyazi Çavuşoğlu (DYP)

Yayladere

Yedisu: Cemal Kırtay (Bağ.)

BİTLİS: Cevdet Özdemir (AKP)

Adilcevaz

Ahmat

Güroymak

Hizan

Mutki

BOLU: Alaattin Yılmaz (AKP)

Cumaova

Gerede

Göynük

Kıbrısçık

Mengen

Mudurnu

Seben

Yaniçağa: Ömer Saygın (AKP)

BURDUR: Sabahattin Akkaya (AKP)

Ağlasun

Bucak

Çavdır

Gölhisar

Karamanlı

Kemer

Tefenni

Yeşilova

BURSA BÜYÜKŞEHİR: Hikmet Şahin (AKP)

Nilüfer

Yıldırım

Osmangazi

Büyükorhan

Gemlik

Gürsu

Harmancık: Ahmet Tufan (CHP)

İnegöl

İznik

Karacabey

Keles

Kestel

Mudanya

Mustafakemalpaşa

Orhaneli

Orhangazi

Yenişehir

ÇANAKKALE: Ülger Gökhan (CHP)

Ayvacık

Bayramiç: İsmail Sakin Tuncel (CHP)

Bozcaada: Mustafa Mutay (ANAP)

Biga

Çan

Eceabat

Ezine

Gelibolu

Gökçeada: Halil Rüştü Akgün (MHP)

Lapseki

Yenice

ÇANKIRI: İrfan Dinç (AKP)

Atkaracalar: Ahmet Ulusoy (Bağımsız)

Bayramören

Çerkeş

Eldivan: Hüseyin Kantaş (AKP)

Ilgaz

Kızılırmak

Korgun: Halil Öz (AKP)

Kurşunlu

Orta

Şabanözü

Yapraklı

DENİZLİ: Nihat Zeybekçi (AKP)

Acıpayam

Akçay

Babadağ

Baklan

Bekilli

Beyağaç

Bozkurt: Saim Sadıç (CHP)

Buldan

Tavas

Çameli

Çal

Çardak

Çivril

Güney

Honaz

Kale

Sarayköy

Serinhisar

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR: Osman Baydemir (SHP)

Bismil

Çermik: Mehmet Akdağ (DSP)

Çınar

Çüngüş

Dicle

Eğil

Ergani

Hani

Hazro

Kocaköy

Kulp

Lice

Silvan

EDİRNE: Hamdi Sedefçi (CHP)

Enes

Havsa

İpsala

Keşan

Lalapaşa

Meriç

Süloğlu

Uzunköprü

ELAZIĞ: M. Süleyman Selmanoğlu (DYP)

Ağın: Mustafa Yentür (AKP)

Alacaya: İlhami Sancar (DYP)

Arıcak: Mehmet Ali Aytekin (AKP)

Baskil: Bilal Özbey (AKP)

Karakoçan: Nurettin Aslan (DYP)

Keban

Kovacılar

Maden

Palu: Mehmet Sait Dağoğlu (AKP)

Sivrice: Hasan Karabulut (DYP)

ERZİNCAN: Mehmet Buyruk (AKP)

Çayırlı

İliç: Ahmat Ramazan Buğran (DYP)

Kemah: Şükrü Balcı (AKP)

Kemaliye: Mustafa Haznedar (AKP)

Refahiye: Vezir Dumanlı (AKP)

Tercan

Üzümlü

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR: Ahmet Küçükler (AKP)

Aşkale

Hınıs: Ali Eren (AKP)

Oltu

Tortum

Çat

Köprüköy

Olur

Tekman

Horasan

Karayazı: Celal Şaka (DYP)

Pasinler

Uzundere: Halis Özsoy (AKP)

Ilıca

Karaçoban

Pazaryolu

Şenkaya: Görbil Özcan (AKP)

İspir

Narman

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR: Yılmaz Büyükerşen (DSP)

Sarıcakaya

Mihalgazi

İnönü

Seyitgazi

Han

Çifteler

Mahmudiye

Alpu

Beylikova

Mihalıççık

Sivrihisar

Günyüzü

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR: Asım Güzelbey (AKP)

Şahinbey

Şehitkamil

Araban

İslahiye

Karkamış

Nizip

Nurdağ

Oğuzeli

Yavuzeli

GİRESUN: Hurşit Yüksel (AKP)

Alucra

Bulancak: Kadir Aydın (AKP)

Çamoluk

Çanakçı

Dereli

Doğankent

Espiye

Eynesil

Görele

Güce

Keşap

Piraziz

Yağlıdere

Tirebolu

Şebinkarahisar

GÜMÜŞHANE: Mustafa Canlı (MHP)

Kelkit

Köse: Nusrettin Kesler (DYP)

Şiran

Torul

HAKKÁRİ: Metin Tekçe (SHP)

Yüksekova

Şemdinli

Çukurca

ANTAKYA: Mehmet Yeloğlu (AKP)

Altınözü: Mehmet Cavit Alkan (AKP)

Belen

Dörtyol

Erzin

Hassa

İskenderun

Kırıkhan

Kumlu

Reyhanlı

Samandağı

Yayladağı

ISPARTA: Hasan Balaman (AKP)

Aksu

Atabey

Eğridir

Gelendost

Gönen

Keçiborlu

Senirkent

Sütçüler

Şarkikarağaç

Uluborlu

Yalvaç

Yenişarbademli: Mustafa Macit (AKP)

MERSİN BÜYÜKŞEHİR Macit Özcan (CHP)

Tarsus

Silifke

Erdemli

Anamur

Mut: Selahhattin Arslan (BAĞ.)

Bozyazı

Gülnar

Çamlıyayla

Aydıncık

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR: Kadir Topbaş (AKP)

Adalar

Avcılar

Bağcılar

Bahçelievler

Bakırköy

Bayrampaşa

Beşiktaş

Beyoğlu

Büyükçekmece

Beykoz

Çatalca

Eminönü

Esenler

Eyüp

Fatih

Gaziosmanpaşa

Güngören

Kadıköy

Kağıthane

Kartal

Küçükçekmece

Maltepe

Pendik

Sarıyer

Silivri

Sultanbeyli

Şile

Şişli Mustafa Sarıgül (CHP)

Tuzla

Ümraniye

Üsküdar

Zeytinburnu

İZMİR BÜYÜKŞEHİR: Ahmet Piriştina (CHP)

Konak

Karşıyaka

Bornova

Buca

Aliağa

Bayındır

Bergama

Beydağ

Çeşme

Dikili

Foça

Karaburun

Kemalpaşa

Kınık

Kiraz

Menderes

Menemen

Ödemiş

Seferihisar

Selçuk

Tire

Torbalı

Urla

KARS: Naif Ali Beyoğlu (AKP)

Akyaka

Arpaçay

Digor: Hikmet Özgümlü (AKP)

Kağızman

Sarıkamış

Selim

Susuz

KASTAMONU: Turhan Topçuoğlu (MHP)

Abana

Ağlı

Araç

Azdavay: Osman Nuri Civelek (AKP)

Bozkurt: Engin Canbaz (AKP)

Çide

Çatalzeytin: Musa İhsan Oğuz (AKP)

Daday

Devrekani

Doğanyurt: Nurullah Kayıran (MHP)

Küre: Engin Ayrancı (ANAP)

Pınarbaşı: Halit Sarımeşe (MHP)

Taşköprü: Hasana Altan (AKP)

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR. Mehmet Özhaseki (AKP)

Kocasinan

Melikgazi

Akkışla: Ahmet Tuncel (AKP)

Bünyan: Ahmet Yaşar Toktaş (AKP)

Develi

Felahiye

Hacılar: Ahmet Herdem (AKP)

İncesu

Özvatan: Nurettin Almak (AKP)

Pınarbaşı:

Sarıoğlan:

Sarız:

Talas:

Tomarza:

Yahyalı: Yakup Tezcan (AKP)

Yeşilhisar: Abdülkadir Akdeniz (AKP)

KIRKLARELİ: Yılmaz Şeşen (CHP)

Babaeski

Demirköy

Kofçaz

Lüleburgaz

Pehlivanköy

Pınarhisar

Vize: Selçuk Yılmaz (DYP)

KIRŞEHİR: Halim Çakır (AKP)

Akçakent

Akpınar

Boztepe

Çiçekdağı

Kaman

Mucur: Atılgan Yılmaz (AKP)

KOCAELİ (İZMİT BÜYÜKŞEHİR): İbrahim Karaosmanoğlu (AKP)

Derince

Gebze

Gölcük

Karamürsel

Kandıra

Körfez

KONYA BÜYÜKŞEHİR: Tahir Akyürek (AKP)

Ahırlı

Akören

Akşehir

Altınekin

Beyşehir

Bozkır

Çeltik

Cihanbeyli

Çumra

Derbent

Derebucak

Doğanhisar

Emirgazi

Ereğli

Güneysınır

Hadim

Halkapınar

Hüyük

Ilgın

Kadınhanı

Karapınar

Karatay

Kulu

Meram

Sarayönü

Selçuklu

Seydişehir

Taşkent

Tuzlukçu

Yalıhüyük

Yunak

KÜTAHYA: Mustafa İça (AKP)

Altıntaş

Aslanapa

Çavdarhisar

Domaniç

Dumlupınar

Emet

Gediz

Hisarcık

Pazarlar

Simav

Şaphane

Tavşanlı

MALATYA: H.Cemal Akın (AKP)

Akçadağ: İbrahim Koşar (AKP)

Arapkir

Arguvan

Battalgazi

Darende

Doğanşehir

Doğanyol

Hekimhan

Kale

Kuluncak: Muharrem Yıldız (CHP)

Pötürge

Yazıhan

Yeşilyurt

MANİSA

Ahmetli

Akhisar

Alaşehir: Kadir Daş (MHP)

Demirci

Gölmarmara

Gördes

Kırkağaç

Köprübaşı

Kula

Salihli

Sarıgöl

Saruhanlı

Selendi

Soma

Turgutlu

KAHRAMANMARAŞ: Mustafa Poyraz (AKP)

Afşin: İrfan Gedikbaşı (AKP)

Andırın

Çağlıyancerit

Ekinözü

Elbistan

Göksun

Nurhak

Pazarcık

Türkoğlu

MARDİN: Metin Pamukçu (SP)

Dargeçit

Derik

Kızıltepe

Mazıdağı

Midyat: Şeyhmus Nasıroğlu (DYP)

Nusaybin

Ömerli

Savur

Yeşilli

MUĞLA: Osman Gürün (CHP)

Bodrum

Dalaman

Datça: Erol Karakullukçu (CHP)

Fethiye

Kavaklıdere

Köyceğiz

Marmaris

Milas

Ortaca

Ula

Yatağan

MUŞ: Necmettin Dede (AKP)

Bulanık

Hasköy

Kotkut

Malazgirt

Varto

NEVŞEHİR: Hasan Ünver (AKP)

Acıgöl: İsmail Çavuşoğlu (AKP)

Avanos: Mustafa Körükçü (AKP)

Derinkuyu

Gülşehir

Hacıbektaş

Kozaklı

Ürgüp

NİĞDE: Mümin İnan (MHP)

Altunhisar

Bor

Çamardı

Çiftlik

Ulukışla

ORDU: Seyit Torun (DSP)

Akkuş: Lütfi Esin (AKP)

Aybastı

Çamaş

Çatalpınar

Çaybaşı

Fatsa

Gölköy

Gülyalı

Gürgentepe

İkizce

Kabadüz

Kabataş

Korgan

Kumru

Mesudiye

Perşembe

Ulubey

Ünye

RİZE: Halil Bakırcı (AKP)

Ardeşen

Çamlıhemşin: Yaşar Metin Kesimal (AKP)

Çayeli

Derepazarı

Fındıklı

Güneysu: Ahmet Minder (AKP)

Hemşin: Başar Cumbur (CHP)

İkizdere: Hasan Kösoğlu (AKP)

İyidere

Kalkandere

Pazar

SAKARYA (ADAPAZARI BÜYÜKŞEHİR) Aziz Duran (AKP)

Akyazı

Ferizli

Geyve

Hendek

Karapürçek

Karasu

Kaynarca: Tuncay Aydın (DYP)

Kocaali

Pamukova

Sapanca

Söğütlü

Taraklı

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR: Yusuf Ziya Yılmaz (AKP)

Alaçam

Ladik

Asarcık

Ondokuzmayıs

Ayvacık

Salıpazarı

Bafra

Tekkeköy

Çarşamba

Terme

Havza

Vezirköprü

Kavak

Yakakent

SİİRT: Mervan Gül (AKP)

Aydınlar: Muhsin Çelebi (DYP)

Baykan: Mehmet Ali Erol (DYP)

Eruh

Kurtalan: Murat Ceylan (SHP)

Pervari

Şirvan: Necat Çellek (AKP)

SİNOP: Zeki Yılmazer (AKP)

Ayancık

Boyabat

Dikmen

Durağan

Erfelek

Gerze

Saraydüzü

Türkeli

SİVAS: Sami Aydın (AKP)

Akıncılar

Altınyayla

Divriği

Doğanşar: Necdet Oktay Karaman (AKP)

Gemerek

Gölova

Gürün: Mehmet Aktaş (BBP)

Hafik

İmranlı

Kangal

Koyulhisar

Suşehri

Şarkışla

Ulaş

Yıldızeli

Zara

TEKİRDAĞ: Ahmet Aygün (AKP)

Çerkezköy

Çorlu

Hayrabolu

Malkara

Marmaraereğlisi

Muratlı

Saray

Şarköy

TOKAT: Adnan Çiçek (AKP)

Almus

Artova

Başçiftlik

Erbaa

Niksar

Pazar

Reşadiye

Sulusaray

Turhal

Yeşilyurt

Zile

TRABZON: Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP)

Beşikdüzü

Vakfıkebir

Çarşıbaşı

Akçaabat

Yomra

Arsin

Araklı

Sürmene

Of

Tonya

Düzköy

Şalpazarı

Maçka

Köprübaşı

Dernekpazarı

Hayrat

Çaykara

TUNCELİ: Songul Erol Abdil (SHP)

Çemişgezek: Metin Levent Yıldız (AKP)

Hozat

Mazgirt

Nazimiye

Ovacık

Pertek: Kenan Çetin (CHP)

Pülümür

ŞANLIURFA: Eşref Fakıbaba (AKP)

Akçakale:

Birecik: Abdülkadir Yüksel (DYP)

Bozova:

Ceylanpınar:

Halfeti:

Harran:

Hilvan:

Siverek

Suruç:

Viranşehir:

UŞAK: Mesut Apaydın (AKP)

Banaz

Eşme

Karahallı

Sivaslı

Ulubey

VAN: Burhan Yenigün (AKP)

Bahçesaray: Naci Orhan (AKP)

Başkale: Ejder Yağızer (AKP)

Çaldıran

Çatak

Edremit

Erciş

Gevaş: Nazmi Sezer (AKP)

Gürpınar: Fuat Yaşar Atan (DYP)

Muradiye

Özalp

Saray

YOZGAT: Yusuf Başer (AKP)

Akdağmadeni

Aydıncık

Boğazlıyan

Çandır

Çayıralan

Çekerek

Kadışehri

Saraykent

Sarıkaya

Sorgun

Şefaatli

Yerköy

Yenifakılı

ZONGULDAK: Secaattin Gonca (AKP)

Alaplı

Çaycuma

Devrek

Gökçebey

Karadenizereğli

AKSARAY: Nevzat Palta (AKP)

Ağaçören: Fırat Salman (AKP)

Eskil

Gülağaç

Güzelyurt

Ortaköy: Mahmut Ütük (AKP)

Sarıyahşi

BAYBURT: Bekir Çetin (AKP)

Aydıntepe

Demirözü

KARAMAN: Ali Kantürk (AKP)

Ayrancı

Başyayla

Ermenek

Kazımkarabekir: Muharrem Fevzi Sarı (MHP)

Sarıveliler

KIRIKKALE: Veli Korkmaz (AKP)

Bahşili

Balışeyh: Cehti Pehlivanlı (AKP)

Çelebi: Mahmut Koç (AKP)

Delice: Ekrem Karakaya (AKP)

Karakeçili

Keskin

Sulakyurt

Yahşihan

BATMAN: Hüseyin Kalkan (SHP)

Beşiri: Burhan Kurhan (SHP)

Gercüş

Hasankeyf

Kozluk

Sason

BARTIN: Rıza Yalçınkaya (DSP)

Amasra

Kurucaşile: Hüseyin Sevim (CHP)

Ulus

ARDAHAN: Mikail Kayatürk (Bağ.)

Çıldır

Damal: Gülcemal Fidan (CHP)

Göle; Sabri Muratoğlu (AKP)

Hanak

Posof

IĞDIR: Nurettin Aras (MHP)

Aralık

Karakoyunlu

Tuzluca

YALOVA: Barbaros H. Binicioğlu (AKP)

Altınova

Armutlu

Çınarcık

Çiftlikköy

Termal

KARABÜK: Hüseyn Erer (AKP)

Eflani

Eskipazar

Ovacık: Orhan Kaya (AKP)

Safranbolu

Yenice

KİLİS: M.Abdi Bulut (AKP)

Elbeyli

Musabeyli: Ayhan Yılmaz (DYP)

Polateli

OSMANİYE: Davut Çuhadar (AKP)

Bahçe

Düziçi

Hasanbeyli

Kadirli

Sumbas

Toprakkale: Hasan Akşit (Bağ.)

DÜZCE: Mehmet Keleş (AKP)

Akçakoca

Cumayeri

Çilimli

Gölyaka

Gümüşova

Kaynaşlı

Yığılca

ŞIRNAK: Ahmet Ertak (SHP)

Beytüşşebap

Cizre

Güçlükonak: Bahattin Aktuğ (DYP)

İdil:

Silopi:

Uludere:
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle