Gündem Haberleri

  AKP derin gırtlağın peşinde

  Turan YILMAZ - Merve ERDİL / ANKARA
  21.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP, Reuters’e, partilerinin kapatılacağını söyleyerek gündemi sarsan kabinesindeki "derin gırtlak"ı arıyor. Bu bakanın kim olabileceğine ilişkin tahminlerde Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanları Kürşad Tüzmen ve Mehmet Şimşek, Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün isimleri geçmişti. Bakanların konuya ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

  Mehmet Şimşek Böylesine önemli, hassas bir konuda kaynağı verilmeden bu şekilde yapılan haberleri etik bulmuyorum. Bu ajans, bu kadar iddialı bir açıklamayı tartışmalara konu edilecek şekilde gündeme getirebiliyorsa kaynağını da açıklamalıdır. Şahsım, ekonomi dışında bugüne kadar hiçbir haber ajansı ile siyasi gündemli bir konu hakkında mülakat yapmamıştır.

  Ertuğrul Günay Ben böyle bir bakan olabileceğini düşünemiyorum doğrusu. Tabii ajansı yalanlamıyorum ama eski bir bakan mıdır, kendisine bakan süsü vermiş birisi midir bilmiyorum. Çok bu konularla meşgul değilim. Benim böyle bir gündemim yok, Türkiye’nin de olabileceğini sanmıyorum. Birkaç yıl sonra herkes aklını başına devşirecektir. Ben de kendi işime bakıyorum.

  Cemil Çiçek Kim söyletiyorsa savcılık yapıyor demektir. Kimse kendisini Yüksek Mahkemenin yerine koyarak fitne fesat çıkarmasın. AKP bu ülkeye hizmet ediyor, inşallah etmeye de devam edecek. Ama böyle dönemlerde fesat çıkarmak isteyenler olur. Biz AKP olarak bu tuzağa düşmeyiz.

  Zafer Çağlayan Reuters’a neden böyle bir açıklama yapılmış anlamadım. Kim böyle bir açıklama yapmış bilemem.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı