Gündem Haberleri

  AKP binasını kundaklamak isteyen zanlı serbest

  KAYSERİ, (DHA)
  14.10.2008 - 09:58 | Son Güncelleme:

  AKP Kayseri il binasının merdivenlerine tiner dökerek, yangın çıkarmak isteyen 36 yaşındaki Gürbüz Yetim Akman, akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesiyle, serbest bırakıldı.

  AKP Kayseri İl Başkanı Mahmut Cabat, dün saat 10.50 sıralarında parti binasında milletvekillerinin basın toplantısı için hazırlık yaparken bir kişinin yangın çıkarma girişiminde bulunduğunu hatırlattı. Partideki görevlilerin güvenlik kamerasından olayı görmesi üzerine yangını söndürüp, polise haber verdiğini belirten Cabat, şöyle dedi:

  “Güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu kimliği belirlenen kişinin, bina içinin plastik kaplama olan yer zeminine, yanında getirdiği yanıcı maddeyi dökerek, yangın çıkarmak istediği belirlendi. Emniyet mensupları ve il başkanlığımız tarafından yapılan inceleme sonucunda söz konusu kişinin partimizle ve camiamızla hiç bir ilgisi bulunmayıp, tarafımıza da şimdiye kadar hiçbir müracat ve talebi olmadığı ortaya çıkarılmıştır. Bina içinde bulunan ve soğukkanlılılığını koruyarak, olayı anında müdahale eden personelimize, olayınen kısa zaman içinde aydınlığa kavuşması için büyük çaba sarfeden Emniyet Müdürü Orhan Özdemir başta olmak üzere Emniyet Müdür yardımcısı Hanifi Akarsu’ya Güvenlik, İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesinin müdürlerine ve çalışanları ile tüm emniyet mensuplarına teşekkür ederim.”

  Parti binasına tiner dökerek, yakmak isteyen Gürbüz Yetim Akman'ın akli dengesinin yerinde olmadığını ilişkin raporu bulunduğu göz önüne alınarak serbest bırakıldığı belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı