Gündem Haberleri

  Akit’ten sonra Vakit’i de alırım

  Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
  25.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Vakit Gazetesi’nde dün manşetten verilen ve kendisinin Frankfurt’ta PKK’lı Mustafa Günel ile görüştüğü ileri sürülen "Naber Kemal Abi" başlıklı habere yanıtı ilginç oldu.

  Kılıçdaroğlu, "Bir PKK’lıyla görüştüğümü iddia ediyorlar. Ben bu şahsı tanımıyorum, telefonla da görüşmedim. Bu gazete yalanlarına devam ediyor. Daha önce açtığım tazminat davalarıyla Akit’in isim hakkını almıştım. Şimdi yine dava açacağım. Sanırım Vakit’in ismini de alacağım. Arzu eden gençler Akit ya da Vakit adı altında bir gazete ya da dergi yayımlayabilirler" diye konuştu. Haberi bir mizah unsuru olarak gördüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "Bunlar hayali. Başka çaremiz yok dava açacağım. Dava aça aça bir hal olduk. Ben hiçbir kimseye hayatımda ’Mustafacım’ demedim. Böyle bir telefon konuşması yapmadım. O kişiyi tanımıyorum. Nasıl böyle bir şey yazabiliyorlar" dedi.

  Çevre dersi

  Kemal Kılıçdaroğlu, siyasilerin çevrenin yok edilişine seyirci kaldıklarını savundu. Yeditepe Üniversitesi’nde bu yıl 8’incisi düzenlenen "Ulusal Gençlik Çevre Zirvesi-Akasya"nın açılışına, İstanbul milletvekillerinden sadece Kılıçdaroğlu katıldı. Gençler Kılıçdaroğlu’yla fotoğraf çektirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı