Gündem Haberleri

  İstanbul'da film sahnelerini aratmayan hırsızlık

  İHA
  05.02.2018 - 09:26 | Son Güncelleme:

  İstanbul Beyoğlu’nda park halindeki otomobilin camını kırarak içerisinde bir şeyler arayan hırsız, torpidosunda kartvizit ve işyeri anahtarı buldu. Taksiyle Merter’deki işyerine giden hırsız içeride otomobilin yedek anahtarını alıp taksiyle geri döndü. Hırsız, yedek anahtarla 250 bin lira değerindeki otomobili çalarak kayıplara karıştı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı. 

  Vitrin mankeni satıcısı Hakan Duyar, pazartesi akşamı Beyoğlu Tepebaşı Çatma Mescit mahallesinde yaşayan akrabasını ziyarete gitti.  Duyar, değeri 250 bin lira olan otomobilini de sokağa park etti.

  Gece sokağa gelen bir hırsız, otomobilin etrafında bir süre dolaştıktan sonra tornavida ile camını zorladı, ancak açamadı. Hırsız, sonra dirseğiyle camı kırarak otomobile bindi.

  TORPİDODA KARTVİZİT VE ANAHTAR BULDU  

  Hırsız, otomobilde çalacak bir şeyler ararken, torpidoyu açtığında bir anahtar bir de kartvizit gördü. Kartviziti inceleyen hırsız, taksiye binerek Duyar’ın Merter’deki işyerine gitti. Anahtarla içeri giren hırsız, bir şeyler ararken Duyar’ın masasının çekmesinde otomobilin yedek anahtarını buldu. Anahtarı alan hırsız, taksiyle tekrar otomobilin olduğu sokağa geldi.

  İstanbulda film sahnelerini aratmayan hırsızlık

  YEDEK ANAHTARI ALIP SOKAKTAKİ OTOMOBİLİ ÇALDI

  Burada yine bir süre etrafı gözleyen hırsız. kimsenin olmadığını görünce otomobille bindi. Hırsız, yedek anahtarla çalıştırdığı otomobille kayıplara karıştı. Film sahnelerini aratmayan hırsızlık, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

  ÖNCE OTOMOBİLİNİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNDÜ

  Sabah evden çıkan Duyar, otomobilini yerinde bulamadı. İlk olarak otomobilin çekildiğini düşünen Duyar, çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Duyar, bir işyerinin güvenlik kamerasındaki görüntülerde otomobilin çalındığını gördü. Bunun üzerine Duyar durumu polise bildirdi.

  İstanbulda film sahnelerini aratmayan hırsızlık

  ADRES TESLİMİ GİBİ HIRSIZLIK

  Merter'de bulunan işyerine giden Duyar, burada ikinci bir şok yaşadı. Hırsızın gece işyerine girerek aracın yedek anahtarını aldığını anlayan Duyar, yaşadıklarını şöyle anlattı:
  "Akrabama gitmiştim, otomobili sokağa park ettim. Sabah kalktığımda otomobil yerinde yoktu. Hırsız, camını kırıp girmiş. Otomobilin içerisinde de Merter’deki işyerimin yedek anahtarı var. Kartvizitlerimiz de var, adrese teslim gibi buraya geliyor. İşyerine hırsızlığa geliyor, televizyonu falan sökmeye çalışıyor. Daha sonra masamdaki çekmeceye yöneliyor. Oradan da otomobilin yedek anahtarını alıyor ve tekrar taksiyle olay yerine geliyor. Arabayı çalıştırıp çalıyor ve tüm bunlar 1 saat 10 dakika sürüyor.

  OTOMOBİLİN KASKOSU DA YOK

  'Plaka Tanıma Sistemi'ne takılıyor. Yani normalde buraya hırsızlığa giriyor ama anahtarın olması onun için bir sürpriz oluyor. İlçeden ilçeye hırsızlık yaptı diyebiliriz. Daha önce başıma böyle bir şey gelmemişti. Tabii şoke oldum, bir de aracımın kaskosu yoktu. Bizim de hatamız var.” 

  Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı