Gündem Haberleri

  Akdeniz’de Turizm

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemer’i tanıtana ödül

  Kemer Tanıtım Vakfı, bölgenin tanıtımına destek sağlamak amacıyla yarışma düzenledi.

  ETAV Başkanı Aydın Aytuğ, Kemer bölgesinin tanıtımı için yapılan çalışmaların bir jüri tarafından belirleneceğini ve dereceye girenlere maddi ve manevi ödül verileceğini söyledi. Antalya bölgesinin turist çekme açısından en önemli merkezlerinden biri olan Kemer'de otel ve yerel yöneticiler tanıtım için kolları sıvadı. Kemer yöresi için uluslararası boyutta çalışma yapan Türk veya yabancı uyruklu kişiler, 12 kişilik jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Kemer, Tekirova, Beldibi, Göynük, Çamyuva Belediye Başkanları ile, Kemer Kaymakamı, Akdeniz Üniversitesi Turizm Otelcilik Yüksekokulu Müdürü, KETAV Yönetim kurulu ve Kemer Turizm Danışma Müdürü'nden oluşan jüri katılımlar sonrası biraraya gelecek.

  TANITIMA 1 MİLYON MARK

  Kemer Bölgesinin 2001 yılında yapılacak olan fuarlarda profesyonelce temsil edileceğini söyleyen Sefa Gürman, ‘‘Almanya'da önemli bir kuruluşla çalışmalar başlattık. Almanya ve Moskova fuarlarında Kemer gövde gösterisi yapacak. bilinçli bir tanıtımla hem bölgemiz hem de Türk turizmi bir hareket kazanacak’’ dedi. Almanca 'Kemer Küste' olarak belirlenen Kemer Sahili sloganının her reklamda kullanılacağını ifade eden Sefa Gürman, ‘‘Birlikte hareket edersek, tanıtımda istediğimiz noktaya ulaşırız’’ diye konuştu.

  Süs çılgınlığı

  Antalya'da 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinin aşçıbaşıları, heykeltraşlara taş çıkartıyor. Türkiz Thalasso Center Başaşçısı Ramazan Öztürk, 90 kilo şeker kullanarak, Sultanahmet Camii ile Noel evi maketi hazırladı. Tesisin girişine yerleştirilen ve turistlerin büyük dikkatini çeken Sultanahmet Camii'nin yapımında 45 kilo şeker, limon, jöle, tutkal ve sunta kullandığını söyleyen Ramazan Öztürk, Noel evini de 45 kilo şeker, çikolata, pudra şekeri, fıstık, bisküvi ve Hindistan cevizi ile yaptığını ifade etti.

  Türkiz Thalasso Center Genel Müdürü Feridun Tabur, maket olarak yapılan ve ışıklandırılan Sultanahmet Camii ve noel evinin turistler tarafından büyük ilgi çektiğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı