Gündem Haberleri

  Akdeniz’de Turizm

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Teşekkürler Noel Baba

  Bakanlık unuttu ancak,Vakıf tarafından hazırlanan ve Demre'yi de tanıtan broşür, turizmcilerin büyük takdir ve beğenisini kazandı.

  TURİZM Bakanlığı'nın Türkiye'deki inanç turizmini tanıtmak amacıyla hazırladığı kitapçıkta, Demre'ye yer vermeyip, Yalvaç'daki 4 etkinliğe geniş yer ayırmasının eleştirileri devam ederken, Noel Baba Vakfı tarafından hazırlanan broşür, turizmcilerin takdirini topladı.

  Broşürde, inanç turizmi ile ilgili, Yalvaç başta olmak üzere, tüm merkezlere yer veren Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut, ‘‘Önemli olan, bu inanç merkezlerine ziyaretçilerin gelmesidir’’ dedi.

  Turizmcilerin de büyük tepkisini toplayan Bakanlığın hazırladığı inanç turizmi tanıtma kitapçığı, 1982 yılından bu yana, önemli etkinliklerin yapıldığı Demre'deki Santa Claus Kilisesi'ne ve çalışmalarına yer vermedi. Bunun üzerine Bakanlık bölgecilik yapmakla suçlandı.

  BÖLGECİLİK İDDİASI

  Noel Baba Vakfı, bir broşür hazırlayarak, 2 bin yılı inanç turizmi etkinlikleri içerisinde yer alacak tüm bölgeleri tek tek belirtti.

  Turizmde gelişmenin kaydedilebilmesi için, ayrımcılık yapılmaması gerektiğini ifade eden Noel Baba Vakfı Başkanı Muammer Karabulut, ‘‘Demre'de, 17 yıldır etkinlikler yapıyoruz. Her yıl değişik konu başlıkları altında, her dine mensup insanı biraraya getiriyoruz. Tüm bunların gözardı edilmesi inanılacak bir şey değil’’ dedi.

  Skal seçiyor

  SKAL İnternational Antalya, açtığı yarışmayla, 10 dalda ödül dağıtacak.

  Otel yöneticisi, seyehat acentası, yeme-içme eğlence işletmecisi, ulaştırma sektörü yöneticisi, profesyonel turist rehberi, gazetecisi, genç turizmci, öğrenci, en ilginç uygulama ve yılın çevre ödülünü alacakları belirleyecek olan Skal İnternational Antalya, Akdeniz'de bir ilke daha imza atıyor.

  Skal İnternational Antalya Başkanı Günaç Gürkaynak , yarışmanın amacını, turizm sektörüne yeni bir soluk kazandırmak olduğunu söyledi.

  Club Belköy

  Beldibi'nde bir yeryüzü cenneti

  BELDİBİ beldesinde, ağaçlar içerisine gizlenmiş, Club Belköy, konuklarına ‘‘sınırsız tatil’’ anlayışını sunuyor. All İnclusive (herşey dahil) sistemi ile çalışan tesis, her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

  Konukların rahatı için her türlü konforun düşünüldüğü Club Belköy'de, çevre olgusu ön planda tutulmuş. Türk ve dünya mutfağının seçkin yemekleri konukların damak tadına sunuluyor.

  SINIRSIZ EĞLENCE

  Çam ağaçlarını mesken tutan kuşların cıvıltısıyla güne merhaba diyen tatilciler, gece geç saatlere kadar süren animasyon gösterileri ile unutulmaz anlar yaşıyor. Su sporları, Türk Hamamı ve sauna, vazgeçilemeyen tutku.

  Club Belköy Genel Müdürü Ali İhsan Bilgi, Ülkemizde Avrupa'daki rakiplerini aratmayan tesislerin bulunduğunu belirterek, Türkiye'de tatilin bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

  Turizmde sağlık rüzgarları esiyor

  TARİH, doğa ve deniz üçgeni içerisindeki tatil anlayışı, yavaş yavaş yerini 'Sağlık' turizmine bırakıyor. Tüm dünyada sağlık turizmi paketlerine büyük rağbet olduğunu farkeden Türk turizmcisi, yatırımlarını bu alana kaydırıyor.

  Yüzbinlerce dolar yatırımın gerektiği sağlık turizmi için, bir çok tesis, bütçesinde yer ayırıyor. Zengin turistin gelmesine etken olan sağlık turizmi için önemli yatırımların yapıldığı Antalya'da, Ma Biche Hotel Mayıs ayında hizmete giriyor.

  YÜZLER GÜLÜYOR

  Sağlık ve kongre turizmi düşünülerek inşa edilen dev tesisin, Antalya turizmine canlılık getirmesi bekleniyor.

  Ofo Hotel, Grida Tatil Köyü, Naturland'ın önemli yatırımlar ile gerçekleştirdiği sağlık merkezlerine, Türkiz Hotel'in Thalasso Center'i de eklendi.

  Tamamen revizyona giren Türkiz Hotel'de, Mayıs ayında çalışmalarını tamamlayarak, sezona merhaba diyecek. Kemer bölgesinde oluşan sağlık turizmi potansiyeli, esnafında yüzünü güldürüyor.

  Doğa severlere özel turizm

  Gün geçtikçe betonlaşan ve doğanın özelliğini kaybetmeye başladığı çevremizde, turistik tesisler kendi önlemlerini alıyor. Çamyuva'daki Naturland, doğa ile içiçe tatil sloganı ile cennetten bir köşe yarattı. Ormanın içerisine yapılan küçük evler ve çevresindeki tarlalarda yetişen hormonsuz sebzeler tatilcilerin beğenisini kazanıyor.

  Naturland'da her türlü doğal ortam içiçe bulunuyor. At çiftliğinden, tavuk kümeslerine, hindilerden koyun ve keçi ağılına kadar tüm ayrıntıların düşünüldüğü tessite, tatilciler doğa ile başbaşa kalıyor.

  Ayşecik Fulya

  YAZ aylarında, Antalyalılar'ın ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Aqualand'ın güleryüzlü Halkla İlişkiler Müdürü Fulya Acargil, yeni turizm sezonunu iple çekiyor.

  Kış sezonunda bile çalışmaktan geri kalmayan ve Aqualand'da yaz sezonunda yapacağı işlerin planını hazırlayan Fulya Acargil'in saç modeli, büyük ilgi çekti.

  Sempatik müdür, örgülü saçlarıyla Türk Sineması'nın afacan kızı Ayşecik'e benzedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı