Gündem Haberleri

  Akdağ: Protestocular yanlış bir iş yaptılar

  A.A
  19.01.2011 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türk Telekom Arena'nın açılışındaki olaylarla ilgili, “Nitekim orada o tepkiyi gösteren kişilerin gözü kör olmalıydı ki, bu meseleye bu kadar arka çıkan Galatasaray'ın futbolcularının top koşturacağı güzel bir sahanın açılında böylesine yanlış bir iş yaptılar” dedi.

  Bakan Akdağ, stadın bulunduğu yerde bir sağlık kompleksi yapmayı planladıklarını, ancak alanın stat için ayrılmasından dolayı projeyi İkitelli'deki başka bir arazide gerçekleştireceklerini bildirdi.

  Akdağ, Ankara'da Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ndeki incelemeleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, kendisinin de “Galatasaray fanatiği” olduğunu ifade ederek, “Türk Telekom Arena'nın açılışındaki olayları nasıl değerlendiriyorsunuz? Taraftarlığınızı askıya aldınız mı” sorusu üzerine, “Ben hayatta hiç fanatik olmadım. Her alanda olduğu gibi spor alanında da, bir takımı tutma hususunda da fanatikliğin doğru olmadığına inanıyorum” diye konuştu.

  Fanatizmin hangi alanda olursa olsun insanın gözünü kör edeceğini belirten Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

  “Nitekim orada o tepkiyi gösteren kişilerin gözü kör olmalıydı ki, bu meseleye bu kadar arka çıkan Galatasaray'ın futbolcularının top koşturacağı güzel bir sahanın açılışında böylesine yanlış bir iş yaptılar. Bu tepkiyi gösterenler açısından söylüyorum. Galatasaray'ın böyle bir sahada oynamasını sağlayacak hayırlı bir iş yaptı Başbakanımız. Bu yanlışı yapanlar bana göre büyük bir yanlış yaptılar. Hatalı davrandılar.

  Ben süreci çok iyi biliyorum. Neden mi? Çünkü, bu alanda Sağlık Bakanlığı büyük bir sağlık kompleksi yapacaktı ama Galatasaray'ın bu ihtiyacına binaen bu stadyumun yapılmasına bizzat Başbakanım karar verdi. Sağlık Bakanlığı için de stadyuma yakın, yine arsanın alanı içerisinde 50-60 dönüm kadar yer kaldı. Biz de orada çok güzel bir hastane inşa edeceğiz. Ayrıca sağlık kompleksi için Sayın Başbakanımız bize İkitelli'de bir yer tahsis imkanı verdi.”

  Sağlık Bakanı Akdağ, başından beri fanatik olmadığı için kendisinin fanatikliğine bir halel de gelmediğini ifade etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı