Gündem Haberleri

  Akdağ: Ayaküstü konuşmayalım

  Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)
  16.05.2011 - 16:02 | Son Güncelleme:

  BATMAN’da görme engelli bir işçiye, "Gözlerin görmüyor ama iş vermişiz" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum’da seçim çalışmalarını sürdürürken cami çıkışında gazetecierin sorularını yanıtsız bıraktı, "Ayaküstü konuşmayalım" dedi.

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, pazar günü Batman Bölge Hastanesi’ni ziyareti sırasında görme engelli geçiçi işçi Nurullah Mehmetoğlu, "Buz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşulların iyileştirilmesini istiyoruz. Müteahhit şirketlerin elinden ne zaman kurtulacağız" diye dert yandı. Bakan Akdağ ama gencin bu isteğine, "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi ? Müteahhit şirketlerde çalışıp, para kazanmaya da devam edeceksiniz, hadi bakalım" dedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın verdiği cevap üzerine CHP ve bazı sivil toplum örgütleri olaya tepki göstererek Bakanın engelli vatandaşlardan özür dilemesini istedi.

  Bugün seçim bölgesi olan Erzurum’da sabahın erken saatlerinde polisin geniş önlemleri altında seçim otobüsü ile gezerek halkı selamlayan Bakan Recep Akdağ, öğle namazı için Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki Bahçelievler Camii’ne girdi. Cami çıkışında kalabalıkla selamlaşan Bakan Akdağ, gazetecilerin Batman’daki diyalogu hatırlatması üzerine "Ayaküstü konuşmayalım. Uygun bir zemin olursa konuşalım" dedi. Bakan Akdağ, cami bahçesinde toplananlara, "Komuşulara selam söyleyin. Allah’a emanet olun" diyerek seçim otobüsüne bindi. Bakan Akdağ’ın gün boyu seçim otobüsü ile mahale ve merkez ilçeleri gezerek halkı selamlayacağı bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı