Gündem Haberleri

  Akçay ve Sırma hidroelektrik santralleri açıldı

  Hüsnü ALTINDİŞ/AYDIN, (DHA)
  27.12.2009 - 18:47 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Bozdoğan İlçesi'nde yapımı tamamlanan Akçay ve Sırma hidroelektrik santrallerinin açılışı gerçekleştirildi.

  Başbakan Recep Tayip Erdoğan da açılışa İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nden telekonferans sistemiyle dahil oldu.
  Akçay ve Sırma hidroelektrik santrallerinin açılış törenine Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Aydın milletvekilleri Atilla Koç, Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, DSİ Aydın Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Öztürk, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nden telekonferansla bağlanıp yaptığı konuşmanın ardından, Vali Coş, milletvekilleri Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, Atilla Koç ve DSİ Aydın Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Öztürk suyun otomatik olarak bırakılacağı butonun etrafında bir araya geldi. Sinevizyonla konuşması dinletilen Başbakan Erdoğan tarafından söz verilen Vali Coş, Akçay Hidroelektrik Santrali hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Coş, projenin tamamlanmasıyla 3 adet tribün sayesinde yılda 94.88 GWh (gigawatsaat) elektrik üretileceğini ifade etti.

  Açılışta dikkat çeken başka bir görüntü ise MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın, Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını ve suyun bırakılmasını beklemeden ayrılması oldu.

  Yapımına 25 Eylül 2008 tarihinde başlanan hidroelektrik santrallerden 8 milyon dolara malolan Sırma, yılda 23.23 GWh elektrik üretecek. 20 milyon dolara yapımı tamamlanan Akçay Hidroelektrik Santrali ise 94.88 Gwh elektrik üretiminde bulunacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı