Gündem Haberleri

  Akçakoca'da oteller 'bayram' etti

  DÜZCE AA
  21.08.2012 - 14:27 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Akçakoca'da bayram tatili dolayısıyla otellerde yoğunluk yaşanıyor.

  Ramazan Bayramı'nı fırsat bilen tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği ilçedeki oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Denize giren tatilciler, Akçakoca sahilinde de yoğunluk oluşturdu.
  Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sinan Tezel, ramazan ayı boyunca yaşanan durgunluğun bayram tatilinin gelmesiyle sona erdiğini söyledi.
  İlçedeki tüm otel ve pansiyonların bayrama özel hizmet verdiğini anlatan Tezel, “Bayramla ilgili hazırlıklar bir hafta öncesinden başladı. Bazı otellerde ekstra programlar hazırlandı. Şu anda oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Bayram tatili Akçakoca'da yoğun geçiyor” dedi.


  Tezel, tahminlerinin üzerinde yoğunluk yaşadıklarını ifade ederek, şunları dile getirdi:
  “Bayram süresince ilçemize yoğun olarak yerli turist geldi. Tahminlerimizin üzerinde yoğunluk yaşıyoruz. Bayramda taleplere yeterince cevap veremedik. Yatak konusunda eksik kaldık. Bunun neticesinde aile pansiyonlarına ihtiyaç duyuldu. Akçakocalılar misafirlere evlerini açtılar. Tahminlerimizin üzerinde bir talep oldu.


  Doluluk yüzde 100'ün üzerinde olduğu için ilave yataklar koydurduk. Otellerde yer bulamayanlar çadırlarda ve arabalarında kalmak zorunda kaldı. Ramazan ayında haliyle azalma olmuştu. Bayramla birlikte artış oldu.”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı