GeriGündem Akçakale'ye top mermisi düştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akçakale'ye top mermisi düştü

Akçakale'ye top mermisi düştü
refid:21576451-spot ilişkili resim dosyası

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne top mermisi düştü. Hürriyet Mahallesi'ne düşen top mermisinin Suriye tarafından geldiği bildirildi. Çok sayıda ev ve işyerinin zarar gördüğü belirtilirken, vatandaşlar da büyük panik yaşadı.

İLÇEYE TOP MERMİSİ DÜŞTÜ, BÜYÜK PANİK YAŞANDI / Foto Galeri

SURİYE'DEN HAVAN TOPU DÜŞTÜ / WEB TV

Suriye'nin Rakka kentine bağlı Tel Abyad İlçesi'nde çıkan çatışmada ateşlenen top mermisi, Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ndeki bir mahalleye düştü. Bazı ev ve işyerleri hasar gördü.

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin stratejik noktaları büyük ölçüde ele geçirdiği Tel Abyad ilçesinden zaman zaman top atışları duyuluyor. Bölgedeki yerel kaynaklar, Beşşar Esed'e bağlı güçlerin kontrolü ele geçiren muhalifleri top ateşine tuttuğunu iddia etti.

Bu arada Tel Abyad'tan ateşlenen bir top mermisi, Akçakale Hükümet Konağı'nın yakınındaki bir mahalleye isabet etti. Can kaybının yaşanmadığı olayda bazı ev ve işyerlerinde maddi hasar oluştu.

Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, ilçe merkezinde bir patlama sesi duyulduğunu ve iki evin duvarlarının hasar gördüğünü söyledi.

Olay sırasında can kaybı yaşanmadığını anlatan Ayhan, “Çok şükür can kaybı yok ama iki evin duvarı yıkıldı. Patlamamış mermiler olabileceği için şu an olay yerindeki çalışmalar sürüyor” dedi.

/images/100/0x0/563d8310f018fb32c8eee92f

BUGÜN BAŞLAYAN EĞİTİME TEKRAR ARA VERİLDİ

AKÇAKALE TERKEDİLMİŞ GİBİ BOMBOŞ / Foto Galeri

Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde yaşanan çatışmalar nedeniyle Akçakale'nin sınıra yakın bölgelerdeki okullarda bugün başlayan eğitime tekrar ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçesinde Özgür Suriye Ordusu ile Beşşar Esed'e bağlı güçler arasında zaman zaman yaşanan çatışmalar nedeniyle dün ara verilen ve bugün tekrar eğitime başlanan 15 okul, sınırın karşı tarafındaki çatışmaların sürmesi nedeniyle tatil edildi.

Bu okullarda eğitimlerine devam eden öğrenciler, bugün okula gittiklerini ancak çatışmalar nedeniyle öğretmenlerinin okulun tatil edildiğini aktardığını anlattı.
Özgür Suriye Ordusu'nun yaklaşık 2 hafta önce ele geçirdiği Rakka kentine bağlı Tel Abyad ilçesinde, zaman zaman şiddetlenen çatışmalarda seken kurşun ve şarapnel parçalarının Akçakale'de bazı noktalara isabet etmesi nedeniyle, ilçenin sınır bölgesindeki okullarda daha önce de zaman zaman eğitime ara verilmişti.

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle