Gündem Haberleri

  Akbulut, yeniden aday

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, Meclis Başkanlığına yeniden aday olacabileceğini açıkladı. TBMM Danışma Kurulu Meclis Başkanlığı seçim takvimini belirledi. Buna göre, Meclis Başkanlığı seçimlerinin ilk iki tur oylaması 12 Ekim Perşembe, 3 üncü tur 17 Ekim Salı, 4 üncü tur oylama ise 18 Ekim Çarşamba günü yapılacak.

  TBMM Başkanı Yldırım Akbulut, Danışma Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, 1 Ekim Pazar günü Meclisin açılış oturumunda, ABD Temsilciler Meclisi alt komitesinde kabul edilen Ermeni tasarısıyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi. Tarihi gerçeklerden çok, siyasi bir niteliğe kavuşturulan haksız Ermeni Tasarısını Türk Milletinin kabul etmesinin olanaklı olmadığını belirten Akbulut, bu durumun sadece Türkiye'yi üzeceğini ama büyük bir zarara uğratmayacağını, bu tür davranış ve gelişmelerden asıl zararlı çıkacak olanın ABD ve Ermenistan olduğunu kaydetti.

  Akbulut, Meclis Başkanlığına yeniden adaylığıyla ilgili bir soru üzerine, " 1 Ekimden sonra süre 10 gün. Gelişmelere bakacağım. Aday olabilirim" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı