Gündem Haberleri

  Akbaba Karayolları Bakımevi’ne sığındı

  Zafer KUMRU/ERZURUM, (DHA)
  05.01.2011 - 12:00 | Son Güncelleme:

  KAR yağışı ardından doğada yiyecek bulamayan akbaba, Erzurum-Bayburt arasındaki Kop Dağı’nın doruklarında bulunan Karayolları Bakımevi’ne girdi.

  AKBABA BAKIMEVİNE SIĞINDI / FOTO GALERİ

  AÇ KALAN AKBABA BAKIMEVİNE SIĞINDI  / WEB TV 

  Sabah karşılarında akbabayı gören Karayolları işçileri, önce korkarken daha sonra onu elleriyle beslemeye başladı. Erzurum- Bayburt karayolu üzerindeki Kop Dağı geçidindeki Karayolları Bakımevi’nde çalışan işçiler, 15 Aralık sabahı kapı önünde bekleyen kocaman kuşu görünce ürktü. Bakımevinin penceresinden kapının önünde dev bir akbaba olduğunu fark eden işçiler, önce ne yapacaklarını şaşırdı. Akbabanın saldrısından korkan işçiler bir süre sonra kuşun aç kaldığı için sığındığını anladı. Kendi erzaklarından akbabaya kaşar, ekmek, et ve tavuk veren işçiler, geceleri kaybolup gündüzleri kapı önünde nöbet tutan kuşla iletişim kurmayı başardı. Bu arada yoldan gelip geçenlerin de akbabaya yiyecek vermesi üzerine kuş, bakımevinin maskotu oldu.

  Kop Bakımevi Şefi Davut Uzunoğlu, akbabadan korkmadıkları halde henüz alışamadıklarını söyledi. Uzunoğlu, "Çok büyük bir kuş. Akbabayı çok sevdik ama hala korkuyoruz. Bugüne kadar bize hiç saldırmadı. Ama emniyeti elden bırakmıyoruz. Evden getirdiğimiz erzağı uzaktan veriyoruz. Gündüzleri bizim burada karnını doyuran Akbaba akşam olunca gidiyor" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı