Gündem Haberleri

  Akaryakıt istasyonunda kredi kartı çetesi

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  24.11.2009 - 15:32 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’nin Sarayköy İlçesi’nde akaryakıt istasyonundan alışveriş yapan kişilerin kredi kartlarını kopyalayıp yaklaşık 500 bin lira tutarında dolandırıcılık yapan 7 kişilik şebeke çökertildi.

  Denizli jandarması, Sarayköy’deki bir akaryakıt istasyonunda, kasa bölümüne kart okuyucu ve kopyalayıcı düzenek yerleştirilip ödeme yapan müşterilerin kredi kartlarının kopyalandığı ve dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

  Müşteri gibi davranıp istasyona giren ve akaryakıt aldıktan sonra ücretini ödemek için kredi kartını görevlilere uzatan sivil jandarma ekipleri, şüphelileri, kredi kartını, hazırladıkları düzenekte kopyalarken suçüstü yakaladı. Operasyonu genişlen jandarma ekipleri, şebekenin lideri olduğu ileri sürülen İ.E. başta olmak üzere Ö.G, M.A., K.Ö, A.Ö, C.K ve Y.K.'yı gözaltına aldı. Çete lideri ve üyelerin evlerinde yapılan aramalarda 1 kredi kartı okuyucu ve kopyalayıcı cihaz, 1 dizüstü bilgisayar, 1 modem, 14 kopyalanmış toplam 260 bin TL limitli kredi kartı, 84 kopyalanmaya hazır kredi kartı, 5 cep telefonu ve 2 otomobil ele geçirildi.

  Aralarında akaryakıt istasyonunun sahibi, çalışanları ve çevredeki bazı esnafın da bulunduğu şüphelilerin kopyaladıkları kredi kartlarından şimdiye kadar yaklaşık 500 bin TL tutarında para çekip alışveriş yaptığı belirlendi. Çete üyelerinin kopyalanan kredi kartlarıyla alışveriş yaptıkları ve nakit para çektikleri işyerlerinde esnafa da komisyon verdikleri, Ukrayna ve Rusya’daki bazı çetelerle de bağlantılı oldukları saptandı.

  Jandarma tarafından ifadeleri alınan İ.E., Ö.G, M.A., K.Ö, A.Ö, C.K ve Y.K. sorgularının tamamlanmasının ardından dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma sürerken, jandarma da kopyalanan kredi kartlarının sahiplerine ulaşmaya başladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı