Gündem Haberleri

  Akarsu'nun durumu hala aynı

  Hürriyet Haber
  03.07.2007 - 15:09 | Son Güncelleme:

  Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu, yağtığı açıklamada Barış Akarsu'nun durumunda değişiklik olmadığını açıkladı.

  Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahı Op. Dr. Abdullah Servet ve ailenin isteği üzerine gelen İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu, Barış Akarsu'nun durumunda değişiklik olmadığını açıkladı.

  Barış Akarsu'nun son muayenesini ve tetkik sonuçlarına göre Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu'yla birlikte, destek tedavisinin devam etmesine karar verdiklerini belirten Op. Dr. Abdullah Servet, “Bu destek tedavisine rağmen Barış’ın organlarındaki belirli aksaklıklar devam etmektedir. Bu yüzden klinik iyileşme yok. Bu daha da kötüleşmeye yol açabilir” dedi.

  İstanbul’dan gelip tetkikleri inceleyerek, Barış Akarsu'yu muayene eden Prof. Dr. İdrisoğlu da tıbbi açıdan gerekenin yapıldığına tanık olduğunu söyledi. Şu anda, beklemenin ve destek tedavinin devamından başka seçenek bulunmadığını da açıklayan Prof. Dr. İdrisoğlu, “Barış şu anda, solunumu ventilatöre bağlı olduğu için uyutuluyor. Genç olması avantajı. Tedavide sadece beyini değil tüm vücudu, tüm organları düşünmek ve ona göre değerlendirmek lazım” diye konuştu.

  Bu arada, öğle saatlerinde hastaneye gelen baba Selahattin Akarsu, geçmiş olsun dileklerini gözyaşları içinde kabul etti. Daha sonra fenalaşan baba Akarsu hastanede müşahade altına alındı. Anne Hatice Akarsu’nun da yüksek tansiyon nedeniyle kaldığı otelde doktorların kontrolü altında tutulduğu öğrenildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı