Gündem Haberleri

  Akalın ve Sayar SHP'den istifa etti

  A.A
  07.08.2006 - 15:24 | Son Güncelleme:

  İzmir Milletvekili Hakkı Akalın ile Amasya Milletvekili Mustafa Sayar, SHP'den istifa etti.

  İzmir Milletvekili Hakkı Akalın ve Amasya Milletvekili Mustafa Sayar, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'a gönderdikleri açıklamayla istifalarını duyurdu.Partinin, halkta da büyük bir tepki yaratan politikalarının düzeltilebileceği, hatta parti isminin bile zamanla değiştirilebileceği yönünde verilen söz üzerine partiye üye olduklarını ifade eden iki milletvekili, ancak verilen sözlerin unutulduğunu ve eleştirdikleri parti politikalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

  Akalın ve Sayar, SHP'den üst düzeyde, Anadolu'nun bir çok yerinde şehit cenazelerinin toprağa verildiği bir ortamda, devlete yönelik bu saldırıları eleştiren, lanetleyen bir açıklama yapılmaması nedeniyle daha önce hazırladıkları bildirgeyi kamuoyuna duyurduklarını anımsattı.

  Milletvekilleri Akalın ve Sayar, şunları kaydetti:
  “Son zamanlara kadar değiştirilmesini, düzeltilmesini beklediğimiz, ulusal çıkarlarımız ve birliğimiz ile doğrudan ilişkili parti politikalarının aynen sürdürüleceği açık bir şekilde belli olmuştur.

  Ulusal birliğimiz, vatanın bölünmez bütünlüğü açısından yararlı olmadığını düşündüğümüz, benimsemediğimiz politikaları savunmamız sözkonusu olamayacağından; SHP kimliğiyle Türk ulusuna siyasetçi olarak hizmet etmemiz gelinen son noktada artık olanaksız hale gelmiştir. Bu nedenle, SHP üyeliğinden istifa ettiğimizi bilgilerinize sunarız.”

  Akalın ve Sayar'ın istif asıyla SHP'nin milletvekili sayısı 2'ye düşerken, bağımsız milletvekili sayısı 9'e yükseldi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı