Gündem Haberleri

  Akademisyen kocanın 'Beni eşimden koruyun' şikayeti

  Arzu KAYA, İstanbul DHA
  30.07.2015 - 16:24 | Son Güncelleme:

  Dört yıllık eşine geçtiğimiz ay boşanma davası açan koca, karısının kendisine mailler atmasından rahatsız olup mahkemeye başvurdu. 28 yaşındaki akademisyen koca, aynı yaştaki karısı için 'Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu' uyarınca 'önleyici koruma tedbiri' talep etti.

  A.Y.Y. adına Anadolu Aile Mahkemesi'ne başvuran avukatları 4 yıl önce akademisyen A.Y.Y. ile ODTÜ mezunu H.Y.'nin evlendiğini, çocuklarının olmadığını ve geçtiğimiz ay da anlaşamadıkları için A.Y.Y.'nin karısından boşanmak için dava açtığını belirtti.

  "PSİKOLOJİSİ VE AKADEMİK HAYATI ETKİLENDİ"

  Eşinin kendisine boşanma davası açtığını öğrenen HY'nin A.Y.Y.'ye tehditkar, aşağılayıcı, küçük düşürücü ve hakaret boyutuna varan mailler attığı belirtilen dilekçede, H.Y.'nin mailleri üzerine A.Y.Y.'nin psikolojisi ve akademik hayatının etkilendiği ifade edildi.

  KADINA KARŞI ŞİDDETİN ÖNLENMESİ KANUNU HATIRLATILDI

  6284 Sayılı 'Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu" gereğince "Şiddet mağduruna yönelik olarak şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması" maddesi gereğince önleyici tedbir kararı talep edildi. A.Y.Y.'nin tek taraflı ısrarlı takip mağduru olduğu kaydedilen dilekçede iletişim araçlarıyla eşinden mailler alan adamın rahatsız edilmemesi yönünde karar verilmesi istendi.


  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı