Gündem Haberleri

  AK Parti'ye AKP dedi, İl Başkanı salonu terk etti

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 11:39 | Son Güncelleme:

  AKP'de Yücel Danış isimli aday adayı AKP Yozgat İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltmasını 'AKP' olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz toplantı salonunu terk etti.

  Haziran ayında yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimleri öncesinde AK Parti'ye gelerek başvurusunu yapan engelli aday Yücel Danış'la Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz arasında beklenmeyen bir gerilim yaşandı.

  ''ADAY OLDUĞU PARTİNİN ADINI BİLMİYOR''
  Aday adaylığı açıklaması sırasında partinin adını AKP olarak telaffuz eden Danış'a tepki gösteren ve uyarıda bulunan Lekesiz, adayın aynı cümleleri kurmasının ardından toplantıyı terk etti.

  AK Parti'de Yücel Danış isimli aday adayı AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında AK Parti'yi 'AKP' olarak telaffuz edince İl Başkanı Harun Lekesiz'den tepki geldi.

  İŞTE O VİDEO:  ''PARTİNİN ADI AKP DEĞİL''
  Akdağmadeni ilçesinden aday adaylığını açıklamak için gelen Yücel Danış isimli vatandaş heyecanına yenik düştü. Zaman zaman birçok partili tarafından bile AKP denilen partinin adını aynı şekilde telaffuz eden Yücel Danış'a uyarıda bulunan Lekesiz, "Aday adayı olduğunuz partiyi önce bilin. Bu partinin böyle bir ismi bulunmamakta, bu şekilde toplantıyı sürdüremeyiz" uyarısında bulundu.

  LEKESİZ TOPLANTIYI TERK ETTİ
  Heyecandan dolayı yanlış telaffuzda bulunduğunu aktaran Yücel Danış, özür dileyerek toplantıya devam etti ancak toplantının ilerleyen bölümlerinde de ayrı telaffuzu kullanınca İl Başkanı Lekesiz basın toplantısını terk etti.

  ADAY KENDİNİ SAVUNDU
  Tek başına aday adaylığını açıklayan Yücel Danış, heyecanına yenik düştüğünü ve farklı bir niyette olmadığını beyan etti. AK Parti'nin engelli kontenjanından aday adayı olduğunu bildiren Danış, "Yozgat'ın Akdağmadeni İlçesi'ndenim. Engelliyim ve engelli kontenjanından başvuru yaparak, nasip olması durumunda başta engelliler olmak üzere hemşerilerimi hizmet etmek istiyorum. Şu anda demiryollarında çalışmaktayım. Heyecanımdan dolayı bir telaffuz hatası oldu" şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı